Стало відомо, де у Франківську хочуть створити музей Опанаса Заливахи

В Івано-Франківську шукають приміщення для створення музею художника Опанаса Заливахи. Щоб розмістити 250 картин митця, які зараз зберігаються в Музеї мистецтв Прикарпаття, потрібно будівлю на 300 квадратних метрів.

Про це Суспільному Карпати повідомив директор Музею мистецтв Прикарпаття Василь Романець.

За його словами, одним із приміщень, яке б підійшло під музей Заливахи, є колишнє “Молочне кафе”. Василь Романець розповів, що вивчав можливість придбання чи оренди будівлі. Втім, каже, це питання не під силу вирішити навіть за підтримки обласної влади.

“Я знайшов потенційних власників, і наскільки там судові питання заплутані, що про мирову угоду і надання в оренду поки що не йдеться. У судових питаннях уже дійшли до Києва і мені сказали: “Це не вашого рівня розв’язати це питання…”, — говорить Василь Романець.

Інше приміщення, яке розглядають під музей митця, розташоване на вулиці Незалежності – на подвір’ї Спілки художників, в якому була перша майстерня Заливахи. Цю будівлю місто продало на початку року. Втім, працівники Музею мистецтв Прикарпаття віднайшли власника.

“Ми попросили посередника, який краще контактує з ними (власниками — ред.), аніж ми… Обіцяють десь вийти на зв’язок, наскільки взагалі можливе продовження чи непродовження. Ми над цим працюємо”, — розповідає Василь Романець.

Фінансову підтримку щодо створення музею Опанаса Заливахи обіцяють і в обласній раді.

“Зокрема, Олександр Сич сказав: “Знаходиш приміщення і ми постараємося в бюджеті наступного року посприяти вирішенню цього питання”, — додає керівник Музею мистецтв.

До слова, усі 250 картин Музею мистецтв Прикарпаття передала сім’я Опанаса Заливахи. За словами Романця, частина картин була суттєво пошкоджена. Тому працівники музею взялися за невідкладну реставрацію.

“На сьогодні ми вже зробили 50 робіт. Ще 15 картин є невідкладними. А одну реставрацію проводять місяцями. Зараз два наші реставратори працюють над цим, тому що дуже великий обсяг. Трохи є проблеми із реставраційними матеріалами, які виросли в ціні. Купляємо їх у Львові, а заробляти зараз нема на чому, бо музей був закритий довгий час. Тобто маємо проблеми із вартістю матеріалів, не маємо за що закупити. Але робота, поки що у нас іде, і я думаю, що ми не зупинимося, поки не зробимо усе”, — каже Василь Романець.

Нагадаємо, будинок у Франківську, в якому творив Заливаха, продали за понад мільйон гривень.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни