США виділили $47,6 млн на навчання саперів в Україні

США виділили $47,6 млн на навчання саперів в Україні

Фото: Соцсети

Американська компанія Tetra Tech терміново розпочне навчання українців знаходити та знешкоджувати боєприпаси.

Державний департамент США виділив 47,6 мільйона доларів компанії Tetra Tech, яка має надати Україні термінову гуманітарну допомогу в рамках проекту, спрямованого на допомогу з розмінуванням. Про це повідомили у прес-службі Держдепу.

Компанія навчить українців знаходити та знешкоджувати протипіхотні міни, нерозірвані й залишені боєприпаси, саморобні вибухові пристрої та інші вибухонебезпечні предмети.

Проект передбачає співпрацю з місцевою неурядовою організацією Української асоціації саперів з питань організації груп саперів.

“За оцінками уряду України, 160 000 квадратних кілометрів її території можуть бути забруднені – це приблизно розмір Віргінії, Меріленда та Коннектикута разом узятих”, – повідомили у Держдепі.

Проект передбачає виділення Україні на розмінування 91,5 мільйонів доларів. Вашингтон надасть їх Києву у повному обсязі протягом наступного року.

Нагадаємо, що в Бучі на Київщині бджоли самі “розмінували” свій вулик, який замінували російські військові під час втечі з міста. Окупанти зв’язали дві гранати, прикріпили їх до вулика, чеки замінили шпильками і капроновою ниткою з’єднали кришку вулика та гранати. Задум був такий, що коли вулик відкриють, станеться вибух. Проте півроку до вулика ніхто не підходив. За цей час бджоли залили запальники медом, і шпильки не вискочили.

Додамо, що російські окупанти обклали мінами газопроводи у Балаклії Харківської області.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни