Фото: president.gov.ua
США та Україна погодили рамкову угоду щодо природних копалин. Вона не передбачає боргу України за вже надану допомогу та власність США. Про це повідомив президент Володимир Зеленський на брифінгу в Києві.
– Кінцевий варіант угоди оцінюють дуже непогано наші урядовці. Кажуть, що він може працювати. Кінцевий варіант повністю я ще не бачив, у мене була Ставка (верховного головнокомандувача, – авт.). Головні питання, які я підіймав, вони там звучать дуже непогано. Команди дійсно попрацювали — й українці, й американці. Головне для мене було, що ми не є божниками, попри те, що де звучить у медіа. В угоді немає ані 500 млрд доларів боргу, ані 350 млрд доларів, ані 150 млрд доларів. Я вважав, це було б несправедливо, відносно нас, — сказав він.
Рамкову угоду підпишуть міністри. Вона є частиною великих домовленостей із США і може бути «частиною великих гарантій безпеки».
– В рамковій угоді я дуже хотів, щоб з’явилось хоча б речення “гарантії безпеки України” і те що мене брифінгували урядовці — це з’явилось в 10 пункті. Важливо, що це є. Я це почитаю й угоду урядовці пропонують підписувати міністрам, — сказав президент.
За словами глави держави, наступний договір буде серйозніший і складніший та буде мати обов’язкову ратифікацію в парламенті України.
24 лютого віцепрем’єр України Ольга Стефанишина повідомила про фінальний етап переговорів із США щодо угоди про копалини. 23 лютого Володимир Зеленський, говорячи про роботу над угодою зі США, сказав, що Україні потрібна допомога, але “без втрати гідності”.