США оголосили про новий пакет допомоги для України: до нього увійдуть 18 систем HIMARS – Новини України

США оголосили про новий пакет допомоги для України: до нього увійдуть 18 систем HIMARS - Новини України

Україна одержить черговий пакет допомоги від Сполучених Штатів у розмірі 1,1 мільярда доларів. Про це заявив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

– Хочу подякувати Сполученим Штатам Америки та особисто президенту Байдену за новий пакет оборонної підтримки для нашої держави обсягом понад мільярд доларів. Це справді вагомо, – сказав Зеленський.

Тим часом у Пентагоні розкрили подробиці нового пакету допомоги для України. До нього увійдуть системи HIMARS, броньовики, вантажні автомобілі, боєприпаси.

– Цей пакет USAI наголошує на прагненні США продовжувати підтримувати Україну в довгостроковій перспективі. Він є багаторічним вкладенням у критично важливі можливості для створення потужної могутності Збройних сил України, які продовжують захищати суверенітет і територію України перед російською агресією, – йдеться в повідомленні Пентагону.

Що увійде до нового пакету допомоги від США:

18 високомобільних артилерійських ракетних систем (HIMARS) та боєприпаси до них; 150 броньованих високомобільних багатоцільових колісних машин (HMMWV); 150 тактичних машин для буксирування озброєння; 40 вантажівок та 80 причепів для перевезення важкої техніки; 2 радари для безпілотних літальних апаратів; 20 багатоцільових радарів; протибезпілотні повітряні системи; тактичні захищені системи зв’язку, системи спостереження та оптики; обладнання для знешкодження вибухонебезпечних предметів; бронежилети та інше польове спорядження; фінансування навчання, обслуговування та підтримки.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни