США не дали Україні безпілотники Grey Eagle – Новини України

США не дали Україні безпілотники Grey Eagle - Новини України

Фото: КОРПУС МОРСЬКОЇ ПІХОХИ США

США відмовилися надати Україні ударних безпілотників Grey Eagle MQ-1C американської компанії General Atomics. Про це повідомила американська газета The Wall Street Journal з посиланням на офіційних осіб США та інших людей, знайомих з рішенням. Представник General Atomics підтвердив, що компанія поінформована про рішення, але відмовився коментувати його.

Адміністрація президента Джо Байдена мотивувала це бажанням уникнути ескалації із Росією. Надання безпілотників може сигналізувати Москві про те, що США надають зброю, яка може бути націлена на позиції на території Росії. Офіційні особи США також переймалися тим, що технології безпілотника можуть бути вкрадені Росією на полі бою. Однак ці побоювання не стали центральним аспектом рішення.

Заявка Києва розглядалася кілька місяців. Також надати безпілотники у вересні попросили 17 членів Конгресу обох партій. WSJ констатувала обмеженість видів озброєнь, які Вашингтон готовий надати Україні.

Байден: США виконують не всі прохання України

Президент США Джо Байден заявив на своєму брифінгу, що Вашингтон виконує далеко не всі прохання Києва, повідомляє РБК-Україна. За словами президента, США не збираються відправляти в Україну HIMARS із ракетами дальністю понад 965 км.

– Між іншим, ми не надавали Україні карт-бланш. Ми багато чого не робили для України. Наприклад, мене дуже просили надати американські літаки для забезпечення безпольотної зони в небі над Україною, – сказав він.

У той же час WSJ зазначила, що системи HIMARS, що поставляються США, відіграли ключову роль у контрнаступі України.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни