США дізнаються, якщо Росія готуватиме ядерний удар, – експерти – Новини Галича

Підготовка до нападу буде очевидною для всього світу.

США майже напевно дізнаються заздалегідь, чи Росія готує ядерний удар по Україні, і Москва цілком може захотіти, щоб про це дізналися, кажуть експерти з ядерної зброї, яких опитало агенство AFP, пише “УНН”.

На думку експертів, якщо така ескалація відбудеться, вона, ймовірно, матиме форму тактичної ядерної зброї меншого розміру. Таку зброю, можливо, запустять на балістичній ракеті малої дальності «Іскандер».

У той час, як військові аналітики поки що применшують загрози Москви, а офіційні особи США заявляють, що вони не бачили жодних дій, що вказують на такі плани, західна оборона та розвідка уважно стежать за тим, щоб побачити, чи не з’являться реальні ядерні загрози.

Де бомби?

Підготовка до нападу буде очевидною, заявив AFP Павло Подвиг, старший науковий співробітник Інституту ООН із досліджень у галузі роззброєння в Женеві.

У звіті інституту за 2017 рік зазначено 47 ядерних сховищ по всій Росії – 12 об’єктів національного рівня та 35 базових об’єктів.

За ними постійно стежать розвідувальні та військові супутники спостереження США та інших країн.

Подвиг говорить, що Росія розмістила свої стратегічні або ядерні боєголовки великої дальності в польових умовах. А також на ракетах, бомбардувальниках та підводних човнах.

Але її нестратегічна чи тактична ядерна зброя, яка налічує до 2000 одиниць, зберігається і не встановлюється на засоби доставки, такі як «Іскандер», за словами Подвига.

«Жодні «Іскандери» з ядерними боєголовками не бродять. Ця зброя знаходиться на зберіганні», – сказав він.

“Зброя має бути вивезена зі сховища, задіяні підрозділи повинні бути приведені в бойову готовність, і росіяни можуть також привести в бойову готовність свої стратегічні ядерні сили”, – сказав Канчіан, який зараз працює в Центрі стратегічних та міжнародних досліджень у Вашингтоні.

Він додав, що доказ також буде отримано з можливої ​​видимої підготовки сухопутних військ Росії. Видачі їм захисного спорядження та інструкцій про те, як діяти в ядерному середовищі.

 • “Все це буде видно”, – зазначив він.

  Попередження світу

  Сполучені Штати попереджали за кілька тижнів до вторгнення 24 лютого, що Росія має намір атакувати Україну, прагнучи підготувати Київ та союзників і, можливо, утримати Москву від дій.

  Чи став би Вашингтон відкрито попереджати світ, якби виявив, що Росія планує ядерний напад? Це може спричинити безпрецедентну паніку не лише в Україні, а й в інших регіонах, які можуть постраждати від радіоактивних опадів.

  Така тривога могла б стати глобальною, якби люди очікували на ескалацію до трансконтинентальної ядерної війни.

  Сполучені Штати майже напевно попередять союзників та інші держави, у тому числі, що особливо важливо, Китай та Індію. Сподіваючись, що вони чинитимуть тиск на Москву, щоб вона відступила чи зіткнулася з міжнародною ізоляцією.

  Але, за словами експертів, Вашингтон, швидше за все, визнає публічні попередження корисними для посилення тиску на Росію.

  «Стратегія має бути заснована на ізоляції. Необхідно посилити неприйнятність цього, що це є злочинним», – зазначають вони.

  Читайте також: Росія готова до переговорів, але не про “приєднані” території, – Путін

  "Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни