Українці, які брали участь у веденні війни, можуть отримати статус учасника бойових дій автоматично – для цього передбачена спрощена процедура, яка не вимагає участі захисника. Передплатити газету «ВІКНА» на 2025 рік можна ТУТ! 24 Листопада, 2024, 18:30 Україна Переглядів: 235 Ілюстроване фото. Статус учасника бойових дій надають громадянам, які виконували бойові дії Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм
Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець зауважив, що статус учасника бойових дій надають громадянам, які виконували бойові (службові та спеціальні) завдання в районах ведення воєнних дій або на тимчасово окупованих територіях, інформують “Вікна” з посиланням на сайт “УП.Життя”.
До цієї категорії українців належать:
- військовослужбовці Збройних сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України;
- поліціянти, військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ;
- громадяни рядового і начальницького складу цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуації, Державної кримінально-виконавчої служби, Державного бюро розслідувань;
- особи начальницького складу Національного антикорупційного бюро.
Однак дія автоматичного режиму набуття статусу УБД не розповсюджується на співробітників Служби безпеки України і розвідувальних органів через специфіку їхньої діяльності.
Тобто працівники цих органів можуть отримати статус учасника бойових дій, але в порядку звичайної процедури.
Які підстави отримання статусу УБД?
Підставою надання статусу в автоматичному режимі є відомості про те, що громадянин виконував бойові (службові, спеціальні) завдання в районах ведення воєнних дій або на тимчасово окупованих територіях.
Така діяльність має бути спрямована на безпосередню участь у заходах оборони України, захист безпеки населення та інтересів держави.
Як відбувається автоматичне отримання статусу учасника бойових дій?
Після початку виконання бойового наказу (розпорядження) або службового (спеціального) завдання про громадянина вносять відомості до Єдиного державного реєстру ветеранів.
Обов’язок це зробити мають уповноважені особи військової частини, в складі якої українець виконував бойові завдання.
Відомості до реєстру мають внести в 5-денний термін. Якщо такої можливості немає, то уповноважена особа передає інформацію до комісії або уповноваженого підрозділу, які вносять дані до реєстру.