Справа про банкрутство триватиме: суд відхилив апеляцію “Костанзи”

В Єдиному державному реєстрі судових рішень оприлюднили Постанову Західного апеляційного господарського суду від 14 листопада у справі про банкрутство ТОВ «Костанза». Кредитори заявили грошових вимог на суму понад 3,5 млрд гривень. Передплатити газету «ВІКНА» на 2025 рік можна ТУТ! 22 Листопада, 2024, 18:00 Калуш Переглядів: 293 Ілюстроване фото. «Костанза» вказала на те, що суд не взяв до уваги суспільної важливості своєї діяльності Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Як раніше повідомляли «Вікна», ухвалою Господарського суду Івано-Франківської області від 13 серпня 2024 року відкрито провадження у справі про банкрутство ТОВ “Костанза”. Провадження відкрили за заявою ТОВ “Виробниче торгівельне об`єднання “Український національний продукт” (м. Київ). Суд підтвердив заборгованість ТОВ «Костанза» перед цим підприємством у розмірі понад 143,3 млн гривень.

Зокрема, йдеться про борг за договором постачання вугілля від 29 грудня 2018 року у розмірі близько 90 млн гривень. Решту — це інфляційні нарахування, 3% річних на заборгованість тощо. За наслідками розгляду у підготовчому засіданні заяви ТОВ “Виробниче торгівельне об`єднання “Український національний продукт” про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ “Костанза”, суд дійшов висновку, що боржник неспроможний виконати свої грошові зобов`язання перед кредитором. Ухвалою про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ “Костанза” суд також ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника та процедуру розпорядження майном “Костанзи” строком на 170 календарних днів до 29 січня 2025 року.

ТОВ «Костанза» подало апеляційну скаргу на ухвалу суду від 13 серпня 2024 року, в якій просило її скасувати та ухвалити нове рішення, яким відмовити ТОВ “Виробниче торгівельне об`єднання “Український національний продукт” у відкритті провадження у справі про банкрутство.

Зокрема, як зазначено в Постанові апеляційного суду, ТОВ «Костанза» вказала на те, що не може вважатися боржником, оскільки первісним боржником перед ТОВ «Український національний продукт» є попереднє підприємство, яке використовувало виробничий комплекс у Калуші, і за умовами приватизації термін погашення його заборгованості становить п’ять років. Тож він ще не збіг. Окрім того, «Костанза» вказала на те, що суд не взяв до уваги суспільної важливості своєї діяльності.

«Дослідивши матеріали справи, надавши правову оцінку доводам апеляційної скарги, враховуючи пояснення інших учасників у справі, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на таке.

Як вірно встановлено місцевим господарським судом та перевірено судом апеляційної інстанції, вимоги кредитора ТОВ “Виробниче торгівельне об`єднання “Український національний продукт” обґрунтовані наявністю заборгованості боржника.  Кодекс України з процедур банкрутства не містить вказівки на мінімальну суму боргу, яка є необхідною для відкриття провадження щодо боржника – юридичної особи.

За наслідками розгляду у підготовчому засіданні заяви ТОВ “Виробниче торгівельне об`єднання “Український національний продукт” про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ “Костанза”, суд першої інстанції правомірно дійшов висновку, що боржник неспроможний виконати свої грошові зобов`язання перед ініціюючим кредитором (заявником) в загальному розмірі 143 311 020, 52 грн.

Якщо провадження у справі відкривається за заявою кредитора, господарський суд перевіряє можливість боржника виконати майнові зобов`язання, строк яких настав. Боржник може надати підтвердження спроможності виконати свої зобов`язання та погасити заборгованість», — зазначено у судовому документі.

Відтак Західний апеляційний господарський суд постановив ухвалу Господарського суду Івано-Франківської області від 13 серпня 2024 року залишити без змін, а апеляційну скаргу ТОВ «Костанза» — без задоволення.

Цю постанову може бути оскаржено в касаційному порядку.

Як раніше повідомляли «Вікна», в рамках провадження про банкрутство кредитори «Костанзи» заявили грошових вимог на суму понад 3,5 млрд гривень.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни