Споживання електрики побутовими користувачами впливає на графіки відключень на Прикарпатті

Директор філії «Центральна» розповів про стан справ пов’язаний із відключеннями на Прикарпатті.

Як повідомив Ігор Пархуць в етері радіо “Західний Полюс” – якщо побутові користувачі зменшать споживання, то доведений ліміт залишиться без змін, а от споживання має безпосередній влив на графік відключень, передає Фіртка.

“Якщо кожен в домівках буде економно ставитись до споживання електричної енергії, не вмикати всі струмоприймачі, або відтерміновувати їх використання в часі, особливо, коли ми застосовуємо якусь чергу ввімкнень чи вимкнень.

В той момент різко стрибає велике навантаження на мережу, тим самим миттєво перестрибуємо ліміт, на що одразу реагує енергосистема.

Диспетчери НЕК “Укренерго” бачать навантаження й дають вказівки застосувати ліміти, або додатково  обмежити в споживанні якусь групу”, – пояснює директор філії.

Зауважимо, що першочергово енергетики забезпечують живленням об’єкти критичної інфраструктури. Решту дозволеної потужності розподіляють на величину черг. З графіком увімкнення світла на 23 грудня можна ознайомитись за посиланням. Дізнатись свою чергу можна за особовим рахунком, а також у чат-боті Viber під кнопкою «Відсутнє світло».

До слова, енергетики спрогнозували, скільки ще триватимуть відключення світла на Прикарпатті. Так, такі відключення будуть до кінця опалювального сезону, ймовірно, десь до початку квітня.

Нагадаємо, відомо де в разі екстрених ситуацій в Івано-Франківську можна набрати води. 

Попри це, очільник міста Руслан Марцінків радить готуватися до найгіршого, рекомендує знайти місцеперебування в сільській місцевості або в індивідуальних будинках.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни