Сподіваюся, представники УПЦ МП “прийдуть до тями” – Ткаченко

Сподіваюся, представники УПЦ МП "прийдуть до тями" - Ткаченко

Фото: Министерство культуры Украины Голова Мінкульту Олександр Ткаченко

Міністр сподівається, що представники УПЦ МП пустять комісію із прийому-передачі держмайна на територію Києво-Печерської лаври.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в ефірі Радіо Свобода заявив, що сподівається, що представники УПЦ МП “прийдуть до тями” і пустять комісію з прийому-передачі державного майна на територію Києво-Печерської лаври.

“Подивимося (якщо комісію знову не пускатимуть на територію Лаври – ред.). Вони ж сподівалися на рішення суду. Суд вирішив відмовити їм у тому, щоб, як кажуть, як заставу скасувати наше рішення або призупинити наше рішення. Тому ми абсолютно легально діємо. Я сподіваюся, що представники УПЦ МП прийдуть до тями”, – сказав він.

За словами голови Мінкульту, у разі повторної перешкоди роботі комісії влада діятиме за законом – звертатимуться до суду.

“Закон у цьому випадку передбачає, що якщо немає можливості цивілізованим способом перебрати для себе управління, ми фіксуємо, як сьогодні зафіксували в поліції, випадок недопущення. І далі досить зрозуміла процедура приведення до виконання тих, хто не хоче виконувати закон. Якщо не пускають один раз – зафіксували, не пускають вдруге – зафіксували, втретє подаємо до суду”, – заявив Ткаченко.

За його словами, суд має короткі терміни ухвалити рішення про допущення представників влади, держави до цих об’єктів.

“Якщо і після цього рішення суду йде безвідповідальна поведінка та перешкоджання у доступі до об’єктів, тоді вже мають набути чинності правоохоронні органи, судові виконавці”, – пояснив міністр.

Нагадаємо, 29 березня закінчилася дія договору про оренду приміщень між Національним заповідником Києво-Печерська лавра та Українською православною церквою Московського патріархату. УПЦ МП має залишити територію святині.

30 березня комісію Мінкультури не пустили до приміщення Києво-Печерської лаври. Відомство звернулося до поліції. 31 березня комісія знову не змогла потрапити на територію монастиря.

Напередодні суд відмовив у забезпеченні позову УПЦ МП до національного заповідника Києво-Печерської лаври щодо недійсності одностороннього розірвання договору оренди.

Кабмін скасував розпорядження Януковича про передачу об’єктів Лаври УПЦ МП

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни