Сьогодні в історії УГКЦ і ПЦУ розпочинається нова сторінка

1 вересня 2023 року з початком нового літургійного року в українській Церкві розпочинається нова епоха, позначена переходом на григоріанський календар. Відсьогодні УГКЦ в Україні та ПЦУ переходять на новий стиль для нерухомих свят зі збереженням чинної Пасхалії. 01 Вересня, 2023, 10:30 Україна Переглядів: 1559 Ілюстроване фото. Пасха у 2024 році припадає на 5 травня Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм Відповідно до рішення Архиєрейського Синоду УГКЦ, від сьогодні, 1 вересня 2023 року, всі нерухомі свята УГКЦ в Україні святкуватиме за новим стилем. Зокрема, Різдво Христове — 25 грудня, Богоявлення — 6 січня, Благовіщення Пресвятої Богородиці — 25 березня, Покров Пресвятої Богородиці — 1 жовтня, Святого Миколая — 6 грудня тощо.

Перше велике свято, яке ми відсвяткуємо за новим стилем, — Різдво Пресвятої Богородиці 8 вересня.

Парафії, які ще не готові до такого кроку, мають можливість із дозволу свого єпископа до вересня 2025 року святкувати нерухомі свята за старим стилем, інформує Департамент інформації УГКЦ.

Оновлений календар на вересень-грудень 2023 року опубліковано на сайті УГКЦ.

Дати нерухомих свят, постів, загальниць, дні вшанування пам՚яті святих змістяться на 13 днів назад (будуть відзначатися на 13 днів раніше). Наприклад: 8 (а не 21) вересня відзначатимемо свято Різдва Пресвятої Богородиці, 14 (а не 27) вересня — Воздвиження Хреста Господнього, 1 (а не 14) жовтня відзначатимемо Покрова Пресвятої Богородиці. З 15 листопада по 24 грудня триватиме Різдвяний піст, а Різдво Христове святкуватимемо 25 грудня, повідомляє калуський Собор Святих Землі Української ПЦУ.

В наступному році Петрів піст не буде загальним, бо Свята П’ятдесятниця буде святкуватися 23 червня, а день святих першоверховних апостолів Петра і Павла – вже 29 червня. Отже не існуватиме визначеного періоду посту, який мав би розпочатися за тиждень після дня Святої Трійці. Але для тих, хто бажає поститися за прикладом розвʼязання цього питання в інших Помісних Церквах може бути взятим для посту період після свята святих апостолів Петра і Павла — з 1 по 5 липня.

Великий піст триватиме з 18 березня по 4 травня. Пасха у 2024 році припадає на 5 травня. Тут нагадаємо, що ця дата є спільною і для тих, хто дотримується юліанського, і для тих, хто живе за новоюліанським календарем. Адже календарна традиція щодо обчислення Пасхалії є загальною для всіх Помісних Православних Церков.

“Кілька років тривала підготовка до цього історичного рішення переходу на більш сучасний і точний календар, яким давно вже послуговується більшість Помісних Православних Церков. Водночас Помісний Собор зберіг за парафіями та монастирями, які цього бажають, право використовувати старий (юліанський) календар. Календарна реформа буде проходити без примусу, спокійно і розважливо, даючи всім можливість прийняти необхідні зміни поступово й усвідомлено”, — йдеться в повідомленні.

Всі дати свят за новим календарем ви можете знайти у мобільному застосунку «Моя Церква», у розділі «Календар». Завантажити застосунок можна за цими посиланнями:

Google Play: bit.ly/3lqX7YP App Store: apple.co/3hyL22F

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни