Сьогодні на Прикарпатті поховають видатного професора-хірурга Михайла Шевчука

Обласний осередок асоціації хірургів України та вся хірургічна спільнота Прикарпаття сумує та висловлює глибоке співчуття родині, колегам та близьким друзям з приводу передчасної смерті лікаря-хірурга Шевчука Михайла Григоровича.

06 Лютого,
2022,
10:30
Прикарпаття

Переглядів: 586


Михайла Шевчука поховають сьогодні у Тисмениці

Михайло Шевчук — доктор медичних наук, професор Івано-Франківського національного медичного унверситету, Заслужений діяч науки і техніки України, почесний голова Івано-Франківського осередку асоціації хірургів України, інформують “Вікна”.

“Ми завжди будемо Його пам’ятати як висококваліфікованого фахівця, колегу, який завжди прийде на допомогу, оптиміста, виключно порядну, щиру і чесну людину, талановитого педагога, відомого лікаря, видатного вченого, який зробив вагомий внесок у розбудову медичної науки та освіти.

Нехай наші співчуття допоможуть пережити біль тяжкої втрати”, — ідеться у співчутті обласного осередку асоціації хірургів України.

Похорон відбудеться у неділю, 6 лютого, о 13:00 на вул. Ребета, 3 та о 14.00 — у церкві міста Тисмениці (біля міської поліклініки).

Ректорат ІФНМУ, кафедра хірургії післядипломної освіти зазначають, що помер видатний хірург, фундатор власної хірургічної школи, почесний голова Івано-Франківського осередку асоціації хірургів України.

“До останніх днів свого життя ця мудра і щира людина, віддавала свій професійний і життєвий досвід хірургічній спільноті Прикарпаття, численним учням і послідовникам. Не лише науковий і педагогічний внесок, але й мистецтво рятувати людське життя, беззастережно віддавати свій час, здоров’я і досвід назавжди закарбувало його ім’я у історії хірургії. Це людина, яка передала нащадкам естафету своїх попередників і вчителів: професорів Ю.Л. Мельмана, С.А. Верхратського, академіків О.О. Шалімова та М.М. Амосова. Непоправна втрата для хірургічної громади і родини, друзів і співробітників спонукає до відчуття невпинності зміни часів і епох і до прагнення закарбувати пам’ять по цю непересічну людину.

Ми знали, що ніхто не вічний. Ми розуміли, що час кожного проб‘є, і тим не менше це стало несподіванкою і болючою реальністю: пішов з життя мій Вчитель, людина, яка уособлювала для мене трансформацію історії хірургії у сучасність, перехід від класики до інновацій, від корифеїв з підручника до професіоналів, які передали іскру хірургічного мистецтва з старої школи у майбутнє. Саме такою фундаментальною особистістю був і залишається професор Михайло Григорович Шевчук, — ділиться співчуттями учень професора Шевчука, завідувач кафедри хірургії післядипломної освіти, професор Олег Ткачук. — Банальні метафори «людина з великої літери» занадто примітивні. Скоріше ця людина стала епохою в історії нашої хірургічної спільноти і у моєму власному житті. Сумно і боляче, не хочеться зайвого пафосу, але насправді, він не зник безслідно і посіяв добро, талант і мудрість серед своїх колег, учнів і послідовників”, — ідеться у поминальному слові медуніверситету.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни