Сьогодні легенді української естради Василеві Зінкевичу виповнюється 78 років

1 травня виповнюється 78 років Василю Зінкевичу — легенді української естради, народному артисту України, Шевченківському лавреату, Герою України. 01 Травня, 2023, 14:30 Україна Переглядів: 437 Співак з яскравим і сильним голосом спочатку неперевершено танцював і шив костюми Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Пісні у його виконанні увійшли до золотого фонду української музики XX століття. Василя Зінкевича називають “Незірковою зіркою”.

Народився майбутній співак 1 травня на Поділлі (нині Хмельниччина). Тато був регентом церковного хору.

Навчався у Вижницькому художньому училищі прикладного мистецтва. Співак з яскравим і сильним голосом спочатку неперевершено танцював і шив костюми. Пізніше закінчив Рівненський інститут культури.

Як згадував Василь Зінкевич, замолоду брав участь у багатьох конкурсах, але програвав, бо журі з московської музичної богеми не сприймало нічого українського й самобутнього.

У жіночому ансамблі “Смерічка” він став першим чоловіком-солістом. Саме “Смерічка” стала відправним пунктом до піку його популярності. Через рік до команди приєднався Назарій Яремчук. Славнозвісна “Червона рута” у їхньому виконанні стала згодом одним з символів України. За спогадами очевидців, коли у 1970 році “Червону руту” у виконанні Василя Зінкевича і Назарія Яремчука транслювали з Театральної площі в Чернівцях на всю Україну, на прилеглих вулицях зупинився автомобільний рух. всі слухали.

Василь Зінкевич і Назарій Яремчук стали тими співаками , які і піднесли національний фольклор на значну висоту.

Василь Зінкевич знявся в багатьох музичних фільмах. За тим, що звучало з екрана, була важка праця.

Він був чудовим танцюристом. У художньому фільмі Юрія Іллєнка “Білий птах з чорною ознакою” разом з Володимиром Івасюком знявся в танцювальних сценах. Декілька танців у постановці Василя Зінкевича стали складовою Золотого фонду українського мистецтва, а розроблені ним костюми експонувалися навіть на виставці у Парижі.

Сини Василя Зінкевича — Василь і Богдан — продовжили співочий шлях батька.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни