Словаччина схвалила передачу винищувачів МіГ-29 та ЗРК Куб Україні – Новини України

Словаччина схвалила передачу винищувачів МіГ-29 та ЗРК Куб Україні - Новини України

Фото: en.wikipedia.org

Уряд Словаччини схвалив передачу Україні винищувачів МіГ-29, а також ЗРК “Куб”. Як повідомляє словацьке видання Рravda, відповідне рішення прийнято “в конституційно чистій формі” та президент Зузана Чапутова «також про нього поінформована».

– Уряд одноголосно схвалив міжнародну угоду і прийняв рішення про безоплатну передачу Україні МіГ-29 і ЗРК “Куб”, – заявив виконуючий обов’язки прем’єр-міністра Словаччини Едуард Гегер.

За його словами, винищувачі повинні використовуватися для захисту та забезпечення протиповітряної оборони, а не для нападу.

Раніше міністр оборони Словаччини Ярослав Надь розказував,  що переговори про передачу літаків велися більше пів року. Словаччина відправить в Україну 13 МіГ-29 і частину системи “Куб”.

На початку березня президент Польщі Анджей Дуда заявляв, що його країна готова передати українським військовим усі свої винищувачі МіГ-29.

Також 17 березня стало відомо про передачу Україні 240 військових вантажівок від Бельгії. Мова йде про Volvo Cargo, Volvo Shelter, Volvo Fassi і Volvo Manumat. 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни