Слимакам і медведкам не подобаються розмарин, чорнобривці і хризантеми

Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області інформують: теплі зими, що сприяли успішній перезимівлі, та погодні умови, які спостерігаються в даний період, сприяли збільшенню чисельності та масовому розповсюдженню слимаків і медведки (капустянки). 25 Травня, 2023, 12:30 Прикарпаття Переглядів: 99 Згубними для слимаків та медведки є прополювання та глибоке розпушування ґрунту протягом вегетаційного періоду Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Поєднує цих шкідників те, що вони пошкоджують овочеві (капусту, помідори, салат, кабачки, баклажани), кормові культури та полуницю. Вони виїдають висіяне насіння, підгризають коріння, у коренеплодах овочевих культур і бульбах картоплі — виїдають великі порожнини.

Найкращий час для боротьби з цими шкідниками — період яйцекладки, який триває від травня до липня. Заходи боротьби мають бути направлені на створення несприятливих умов для їх розвитку. Згубними для слимаків та медведки є прополювання та глибоке розпушування ґрунту протягом вегетаційного періоду.

Враховуючи, що заходи ці трудомісткі й потребують значних фізичних зусиль, поєднайте їх з іншими методами боротьби:

  • створіть перешкоди або доріжки, які заважатимуть шкідникам перебиратися з місця на місце. Для цього можна використовувати тирсу, кору дерева, голки хвої, пісок, щебінь, гравій тощо. Головне, щоб створена перешкода залишалася сухою;
  • шкідникам не подобаються різкі пряні аромати (часник, коріандр, розмарин, чорнобривці, хризантеми), тому рослини з таким запахом можна використовувати в якості бар’єра, що відлякує (для теплиць, погребів, компостних куп). Ними ущільнюють овочеві культури або сіють по периметру грядок.

Що стосується хімічного методу боротьби, то при виявленні пошкоджень рослин слимаками та медведкою, необхідно провести обробку препаратами, відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Захисні обробки сільськогосподарських культур при підвищених температурах, вище 25ºС, найефективніше проводити у ранішні та вечірні години, при суворому дотриманні техніки безпеки, радять фахівці управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни