Скрипку “Страдіварі” намагались вивезти з України

Старовинну скрипку геніального майстра намагався вивезти громадянин України, який через пункт пропуску «Орлівка» слідував до Болгарії на автомобілі. 15 Квітня, 2023, 17:30 Україна Переглядів: 354 Прикордонники вилучили скрипку у затриманих. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Незважаючи на наявність музичного інструменту з ознаками старовини, для проходження митного контролю він обрав «зелений коридор», інформують “Вікна”  з посиланням на пресслужбу Одеської митниці.

Відсутність у нього товарів та предметів, які підлягають письмовому декларуванню та оподаткуванню митними платежами, чоловік підтвердив також під час усного опитування.

На підставі оцінки та аналізу ризиків автомобіль було переведено до «червоного коридору».

Підозри митників справдилися: у багажному відділенні, серед різноманітних пакунків та валіз, на самісінькому дні у картонній коробці було виявлено футляр зі скрипкою. На нижній деці музичного інструменту – напис «ANTONIUS STRADIUARIUS CREMONENSIS FACIBAT ANNО 1742».

У футлярі знаходилися також смичок та набір струн, виготовлені за радянських часів.

Жодних дозвільних документів на їх вивезення з України у громадянина не виявилося.

За протоколом про порушення митних правил, складеним одеськими митниками за ознаками частини 1 статті 483 Митного кодексу України,  музичний інструмент з ознаками старовини, смичок та набір струн вилучено.

Їх цінність та вартість визначить відповідна експертиза, а подальшу долю – суд.

Заходи здійснювалися одеськими митниками у взаємодії з прикордонниками та представниками УСБУ в Одеській області.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни