Скільки заїзних кишень у дворах Калуша облаштують цьогоріч?

На капремонт інших об’єктів благоустрою (сквери, лавочки, пішохідні переходи тощо) у 2022 році спочатку передбачили понад 8 млн гривень. 27 січня міська рада суттєво «урізала» плани таких видатків — до 2,9 млн гривень.

05 Лютого,
2022,
17:00
Калуш

Переглядів: 396


Ілюстроване фото. На облаштування паркувальних кишень із міського бюджету Калуша спрямують 856 тис. гривень.   

Зокрема, 2,5 млн гривень планували спрямувати на благоустрій нового кладовища на вул. Височанка в Калуші: 1 млн гривень — на капремонт доріжок, 1 млн гривень — на капремонт асфальтобетонного покриття парковки для машин перед адмінприміщенням і 500 тис. гривень — на капремонт воріт. З цього усього у програмі залишили капремонт доріжок, інформуюють “Вікна”.

Нагадаємо, минулого року на такі ж роботи спрямували близько 300 тис. гривень, а окрім того, ще понад 400 тис. гривень з міського бюджету вклали у капремонт адмінприміщення на кладовищі.

Не планують у 2022 році і капремонту скверів (спочатку заклали 2 млн гривень, які на січневій сесії зняли), та капітального ремонту світлофорів (зняли всі 400 тис. гривень). Крім того, міська рада суттєво «урізала» видатки на виготовлення проєктно-кошторисної документації — з 850 до 98 тис. гривень, причому торік на документацію витратили 426 тис. гривень.

Не змінилося фінансування на капітальний ремонт і встановлення лавочок — 300 тис. гривень (минулого року — у межах 157 тис. гривень) і на кап освітлення пішохідних переходів — 500 тис. гривень (минулого року — 425 тис. гривень).

27 січня міська рада включила до програми два нові пункти. А саме: капремонт автобусної зупинки на вул. Січових Стрільців в селі Кропивнику (49,9 тис. гривень на це виділили з обласного бюджету) та влаштування піднятого пішохідного переходу на вул. Дзвонарській за 576 тис. гривень з міського бюджету. Як пояснив заступник начальника УЖКГ Калуської міської ради Тарас Фіцак, перехід є таким дорогим, оскільки проєкт включає освітлення та встановлення дорожніх знаків. Піднятий перехід запланований між ринком на вул. Дзвонарській і третім ліцеєм.

Важливо, що у 2022 році передбачили кошти на вирішення нагальної проблеми автовласників — браку місць для паркування у дворах міста. Щоправда, у початковій редакції програми на це планували витратити 1,5 млн гривень, зараз є на 644 тис. гривень менше — 856 тис. гривень.     

Нагадаємо, міська програма капітального ремонту та утримання об’єктів благоустрою і дорожньо-мостового господарства вперше передбачила кошти на влаштування заїзних кишень для паркування автомобілів в мікрорайонах міста у 2019 році — 700 тис. гривень Тоді було зроблено заїзні кишені у п’яти місцях. У 2020 році аналогічною програмою на влаштування місць для паркування біля житлових будинків було передбачено скромнішу суму — 500 тис. гривень. Відповідно, паркувальні кишені зробили біля трьох будинків. А у програмі на 2021 рік видатків на влаштування паркувальних кишень не було зовсім.

Де конкретно будуть робити заїзні кишені у цьому році — ще не вирішили. За словами Тараса Фіцака, передбачена сума дозволяє зробити заасфальтовані парковки у 4-5 місцях. Або ж розширити значно більше парковок у дворах з улаштуванням щебеневого покриття. Скоріш за все, буде обрано другий шлях.

Більше про розподіл коштів — у публікації “На які об’єкти у Калуші розподілили бюджетні кошти?”.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни