Скільки українців задоволені своїми доходами під час повномасштабної війни — опитування

Лише 30% опитаних українців позитивно оцінюють своє життя під час повномасштабної російської агресії.

Про це свідчать дані опитування, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією разом з дослідницькою компанією Gradus Research, передає Фіртка.

Зокрема, нинішня хвиля дослідження включає дві аудиторії — загальну по країні та бізнес-аудиторію, представлену співробітниками членських компаній Асоціації.

Відповідно до даних опитування, загальний досвід життя в Україні задовільно оцінюють 39% загальної аудиторії, решта 31% — незадовільно. Найкращі оцінки дала молода аудиторія від 16 до 25 років та мешканці Києва.

Серед бізнес-аудиторії переважають оптимісти: 44% надзвичайно задоволені своїм життям, 35% вважають його задовільним, і 21% — незадоволені. Серед аудиторії Асоціації 15% перебуває за кордоном, а 4% змінили своє місце проживання всередині країни.

Задоволеність своєю роботою та рівень доходу — важливий фактор впливу на рівень життя. Загалом, поточним місцем роботи задоволено 34% загальної аудиторії та 69% бізнес-аудиторії, тоді як певне невдоволення самореалізацією мають 33% загальної та 12% бізнес-аудиторії.

Водночас суттєво гіршими є оцінки рівня доходу українців. Навіть серед бізнес-аудиторії 38% вважають свій дохід недостатнім для якісного життя, хоча при цьому 52% називає достатнім, а 10% навіть більшим за достатнього. При цьому 80% представників Асоціації заробляють понад 20 тисяч гривень на місяць.

Серед загальної аудиторії більшість, а саме 85%, вважають свій рівень доходу недостатнім, лише 13% — достатнім і 2% більшим за достатнього. Водночас 76% загальної аудиторії одержують менш як 20 тисяч гривень на місяць, у тому числі 53% менше ніж 10 тисяч гривень.

Довідково: барометр щастя в Україні — щорічне опитування, яке проводиться Європейською Бізнес Асоціацією з 2018 року. У 2022 році опитування не проводилось через повномасштабне російське вторгнення в Україну. У 2023 році стартувало оновлене опитування «Барометр якості життя». Партнер із дослідження — дослідницька компанія Gradus Research.

Аудиторія дослідження: загальна аудиторія (1 091 осіб) — чоловіки та жінки віком 16-60 років, що проживають у містах з населенням понад 50 тисяч (крім Донецької, Луганської та Херсонської областей); бізнес-аудиторія (359 осіб) — співробітники членських компаній Європейської Бізнес Асоціації, незалежно від місця перебування.

Опитування проводили з 1 до 4 травня 2023 року серед загальної аудиторії та з 7 квітня до 15 травня 2023 року серед бізнес-аудиторії.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни