Сказ безпритульного собаки виявлено в Косівському районі

Івано-Франківська регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби встановила сказ безпритульного собаки на території Яблунівської селищної громади Косівського району Івано-Франківської області. 14 Березня, 2023, 16:55 Прикарпаття Переглядів: 82 Ілюстроване фото. Фахівці радять уникати будь-яких контактів з бродячими та дикими тваринами Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

З метою координації дій з ліквідації захворювання проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, рішенням якої затверджено план заходів з ліквідації сказу, визначено неблагополучною зоною територію населеного пункту, накладено карантинні обмеження та розпочато заходи з ліквідації сказу, інформує Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

В осередку захворювання вживаються всі необхідні заходи з локалізації захворювання відповідно до чинної інструкції.

Раніше сказ собаки виявили в Бурштинській громаді.

Для запобігання інфікуванню вірусом сказу фахівці радять:

  • Не підходьте до диких тварин, які вас не лякаються, до зовнішньо нездорової кішки або собаки. Хвора тварина частіше не агресивна, квола, напівпаралізована.
  • Уникайте будь-яких контактів з бродячими та дикими тваринами, навіть тими, що не мають ознак захворювання, інфіковані тварини виділяють вірус, тобто стають заразними на 7-8 днів раніше до появи перших клінічних симптомів (кволість, агресивна поведінка, слинотеча).
  • Не намагайтеся зловити тварин. Не гладьте їх, не беріть в руки. Слідкуйте за дітьми, розкажіть їм про небезпеку сказу.
  • При укусі, контакті з потенційно або очевидно хворою твариною уражене місце необхідно негайно інтенсивно промити з милом, обробити перекисом водню, йодом або зеленкою та якомога швидше звернутись до лікаря, бажано в найближчий травмпункт. Кровотечу з рани не зупиняйте, разом з кров’ю вимивається вірус сказу.
"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни