Скандально відомий українофоб з Франківська став «заступником міністра» на Херсонщині

Скандально відомий українофоб з Франківська став «заступником міністра» на Херсонщині

Так званий «журналіст» і «політтехнолог», а насправді – російський агент впливу Михайло Шпір став «заступником міністра цифрового розвитку і масових комунікацій» окупаційного «уряду Херсонської області».

В цій «посаді» Шпір засвітився в ефірі підконтрольного окупантам херсонського телеканалу «ВТВ+», про це пише проукраїнське херсонське інтернет-видання “Мост”, інформує “Галка”.

Він розповідав про «шкідництво» України, яке виражається у ненаданні окупантам доступу до баз даних мешканців Херсонщини, які отримують пенсії та соціальні виплати.

Нагадаємо, 2020 році Михайло Шпір встиг прославитися своєю українофобською позицією і втік до Москви. А навесні 2021 року СБУ проводили у нього обшуки.

Михайло Шпір – 36-річний український медійник і «політтехнолог». З 2009 року працював редактором російського видання «Сноб» та українського журналу «Золота каста». Був постійним автором пропагандистського сайту Україна.ру. У 2010 році заснував компанію «Системи», яка надавала послуги з брендингу, просування, дизайну та реклами.

На парламентських виборах 2019 року балотувався до народних депутатів за списком ОПЗЖ.

Михайло Шпір був частим гостем на телеканалах з орбіти Віктора Медведчука: «112 Україна» і NewsOne, а також в ефірі російських Youtube-каналів «Украина.ру», «Россия 24» і News Front.

Там він цілеспрямовано просував наративи роспропаганди. Зокрема, неодноразово просував тезу про нібито перебування України «під зовнішнім управлінням», називав український День Незалежності «сільське свято». А також дозволяв собі чимало інших проявів негативного ставлення до України. Через це мав кілька суточок з активістами націонал-патріотичних рухів.

Шпір 6 вересня 2020 року залишив Україну у пошуках політичного притулку. Знайшов його, звичайно, в Росії. А 19 березня 2021 року СБУ повідомила про пред’явлену Шпіру підозру по трьом статтям Кримінального Кодексу України:

  • Ч. 2 ст. 110. Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України. Ті самі дії, якщо вони вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі,
  • Ч. 1 ст. 161. Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками. Ті самі дії, поєднані з насильством, обманом чи погрозами, а також вчинені службовою особою.
  • Ч. 2 ст. 436-1. Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів.  Ті самі дії, вчинені особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації.

У 2017 році Михайло Шпір потрапив до бази центру «Миротворець» як «антиукраїнський пропагандист» і «провокатор».

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни