Ситуація з наповненням бюджету Калуської громади суттєво поліпшилася

На офіційному сайті Калуської міської ради оприлюднили звіт про виконання дохідної частини міського бюджету у липні та за сім місяців від початку 2022 року. 08 Серпня, 2022, 15:00 Калуш Переглядів: 200 Ілюстративне фото. В останні місяці ситуація з наповненням бюджету Калуської громади суттєво поліпшилася

Нагадаємо, з початку війни заплановані доходи бюджету громади не виконувалися, відтак у червні Калуська міська рада  провела секвестр бюджету – скорочення дохідної і видаткової частини на понад 23,3 млн гривень, інформують “Вікна”.

Якщо станом на 1 червня недовиконання доходів становило близько 30,4 млн гривень, на 1 липня — всього 7,7 млн гривень, а на 1 серпня — ще менше, близько 2,8 млн гривень. Причому більша частина недовиконання доходів бюджету за сім місяців року — за рахунок субвенцій і дотацій з державного і обласного бюджетів, а недовиконання бюджету громади за рахунок власних доходів — усього 270 тис. гривень. Отже можна сказати, що в останні місяці ситуація з наповненням бюджету Калуської громади суттєво поліпшилася.

Щодо основної частини міського бюджету — загального фонду, то, як випливає зі звіту, за січень-липень доходи перевиконали: планували залучити близько 464,8 млн гривень, а вдалося — близько 473,2 млн гривень. Якщо станом на 1 липня перевиконання становило понад 4 млн гривень, то вже станом на 1 серпня — понад 8 млн гривень. План доходів спеціального фонду бюджету громади на сім місяців становить  понад  26,4 млн гривень, а реально отримали понад  15,2 млн гривень, недовиконання суттєве — 11,2 млн гривень. Однак упродовж липня розрив дещо зменшився: на перше число цього місяця недовиконання доходів спеціального фонду складало близько 11,7 млн гривень.  

Доходи бюджету Калуської громади у липні склали близько 66,3 млн гривень і були меншими, ніж у червні  (87,3 млн гривень). Утім, така ж тенденція була, наприклад, і минулого року: у червні до бюджету надійшло 91,5 млн гривень, а у липні — 71,4 млн гривень. Частково це пояснюється тим, що, наприклад, у червні освітянам виплачують відпускні та відповідні податки, а у липні таких доходів вже немає.  

Так, у липні проти червня менше надійшло основного податку — з доходів фізичних осіб (за підсумками минулого року його питома частка у дохідній частині бюджету становила понад 53%). Якщо у червні бюджет отримав майже 37,2 млн гривень ПДФР, то у липні — 34,3 млн гривень. Загалом за першіих сім місяців року до бюджету поступило понад 220 млн гривень ПДФО при плані понад 212 млн гривень.

Доходи бюджету від акцизного податку у липні були приблизно таким ж, як і у червні, — близько 1,8 млн гривень. Загалом за сім місяців року до бюджету надійшло понад 12 млн гривень акцизного податку при плані понад 13 млн гривень.

Вагому частку у доходах бюджету займає плата за землю (включає земельний податок і  орендну плату за землю). За сім місяців року планували отримати понад  53,2 млн гривень, а отримали близько 50,9 млн гривень. Проте динаміка є позитивною:  якщо у травні надійшло 6,9 млн гривень, у червні — майже 7,7 млн гривень, то у липні — майже 8,7 млн гривень  (у липні минулого року — понад 12 млн гривень).

Єдиного податку, який також є одним з основних у доходах міського бюджету, зібрали майже 45,2 млн гривень при плані на сім місяців 40,6 млн гривень. Зокрема, у червні до бюджету надійшло понад  7,5 млн гривень єдиного податку проти близько 4 млн гривень у червні (а, наприклад, у липні минулого року — понад 5,7 млн гривень).

Щодо спеціального фонду міського бюджету, то найбільше його наповнюють доходи від операцій з капіталом (в основному — від продажу майна і землі), екологічний податок і власні надходження бюджетних установ. Як випливає зі звіту, у липні, як і у червні, бюджет не отримував доходів від продажу майна, а від продажу землі надійшло понад 2 млн гривень, і це суттєво більше, ніж у попередні місяці (у межах 0,5 млн гривень).

У червні продовжували зростати власні надходження бюджетних установ, які склали близько 582 тис. гривень: у червні — 535 тис. гривень, у травні — понад 467 тис. гривень, у квітні — у межах 250 тис. гривень, а, наприклад, у лютому бюджетні установи заробили близько 1,2 млн гривень. У цілому недонадходження таких доходів — майже 6,8 млн гривень за сім місяців року. Це левова частка недовиконання плану доходів до спеціального фонду бюджету громади.  

Щодо екологічного податку, то, оскільки підприємства, які забруднюють довкілля і є його платниками, зараз не працюють, то  у липні бюджет отримав всього 1,6 тис. гривень цього податку. А загалом за перше півріччя надійшло всього 767 тис. гривень при плані понад 4,2 млн гривень.   

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни