Синод англіканської церкви схвалив благословення для одностатевих пар – Новини України

Синод англіканської церкви схвалив благословення для одностатевих пар - Новини України

Фото: Max Colson/Church of England

Керівний орган англіканської церкви – Генеральний Синод – схвалив пропозицію дозволити священикам благословляти одностатеві шлюби і цивільні партнерства. Як повідомляється у рішенні Синоду, його члени також проголосували за те, щоб засудити нездатність англіканської церкви прийняти ЛГБТ-людей і шкоду, яку вона зазнали й продовжують зазнавати в церквах.

Пропозиція про благословення для одностатевих пар була ухвалена в межах більш широкої дискусії церкви про питання сексуальності, стосунків і шлюбу. Вона обговорювалась протягом двох останніх днів єпископами, духовенством і мирянами.

При цьому англіканська церква схвалиладоктрину, згідно з якою шлюб укладається лише між одним чоловіком і однією жінкою. Таким чином священики все ще не можуть вінчати одностатеві пари.  Священнослужителі англіканської церкви також не будуть зобов’язані здійснювати благословення для одностатевих пар і цивільних партнерств, якщо не згодні з ними.

Благословення почнуть надавати вже в цьому році, але після того, як єпископи доопрацюють свої настанови і сформулюють молитви для священнослужителів.

Одностатеві шлюби є легальними в Англії та Уельсі з 2013 року. До цих пір церква не змінила свого вчення навіть попри те, що більшість вірян у цих країнах підтримують одностатеві шлюби.

Англіканська церква об’єднує понад 85 мільйонів вірян у більш як 165 країнах світу. Протягом багатьох років вона не мала єдиної позиції з питання того, як ставитися до одностатевих шлюбів.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни