Швеція півроку керуватиме в ЄС: Україна, як і раніше, у пріоритеті – Новини України

Швеція півроку керуватиме в ЄС: Україна, як і раніше, у пріоритеті - Новини України

Фото: swedish-presidency.consilium.europa.eu

З 1 січня 2023 року Швеція стала країною-головою Ради Євросоюзу, змінивши на цій посаді Чехію. Така ротація у Раді ЄС відбувається один раз на шість місяців. І Стокгольм уже заявив про те, що підтримка України продовжуватиме залишатися пріоритетним напрямом діяльності організації.

Зокрема прем’єр-міністр Ульф Крістерссон заявив:

– Швеція бере головування в Раді Європейського Союзу під час найсерйознішої безпекової кризи з часів Другої світової війни. Проблеми, які стоять перед ЄС, можуть бути серйознішими, ніж будь-коли раніше. Це вимагає рішучості… Протизаконне, неприйнятне та неспровоковане вторгнення Росії в Україну є загрозою для європейської безпеки з тяжкими наслідками для міграції, а також для глобальних постачань продовольства та енергоносіїв, – заявила влада країни.

Офіційний Стокгольм також оголосив, що приділятиме особливу увагу економічній та військовій допомозі Києву, а також підтримуватиме Україну на шляху до Євросоюзу. Рештою керівництва в Євросоюзі Швеція назвала безпеку, сталий розвиток, перехід на «зелену» енергетику та демократичні цінності.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни