«Щоб увіковічити пам’ять»: в ІФНМУ відкрили анотаційну дошку доценту Юрію Чопику, який загинув на війні (ФОТО)

У вівторок, 17 січня, у холі корпусу кафедри мовознавства ІФНМУ відбулося відкриття анотаційної дошки пам’яті доцента кафедри мовознавства Юрія Чопика, який героїчно загинув у перші дні повномасштабної російсько-української війни.

Віддати шану герою та поділитися світлими спогадами прийшло керівництво університету, представники міської влади, духовенства, батьки, дружина й синочок Юрія Чопика, а також колеги, студенти і небайдужі містяни, пише Фіртка.

«Наше завдання – увіковічити пам’ять про Юрія Степановича, аби прийдешні покоління, дивлячись на цей стенд, не забували, завдяки кому ми можемо працювати, вчитися, жити…”, – говорить ректор університету Микола Рожко.

Юрій Чопик працював на кафедрі мовознавства з 2008 року. Володів латинською, старогрецькою, англійською та німецькою мовами. У 2017 р. захистив кандидатську дисертацію. Є співавтором двох підручників, словника та чотирьох посібників з латинської мови. У планах – робота над докторською дисертацією, однак… Війна змінила все…

У травні 2020 року підписав контракт на службу, а коли у вересні-жовтні 2021 року був у відпустці, приходив на кафедру, аби побачитися з колегами, а також – провести практичне заняття зі студентами.

«Юрій Степанович умів для кожного знайти потрібні слова, був ініціативним, веселим і водночас дуже відповідальним…» – згадує завідувачка кафедри мовознавства Світлана Луцак.

Старший лейтенант Юрій Чопик служив у 80 штурмовій десантній бригаді та прийняв з побратимами на себе перші удари російських загарбників. Героїчно загинув 26 лютого 2022 року під с. Шилова Балка Бериславського району Херсонської області.

Указом Президента України від 21.04.2022 №268/2022 за особисту мужність та самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Юрій Чопик нагороджений Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

Нехай пам’ять про наших героїв ніколи не згасає! Світла й вічна пам’ять усім полеглим за волю України!

Редакція Фіртки висловлює щирі співчуття сім’ї, родичам, близьким та друзям з приводу непоправної втрати. Світла пам’ять Героям України!

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни