“Щоб почувалися, як удома”. Як допомагають переселенцям в Івано-Франківській громаді

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Станом на 12 лютого 2024 року в Івано-Франківській громаді зареєстрували 40 713 людей, які через війну змушені були покинути власні домівки.

Як дбають про переселенців, розповів на брифінгу заступник міського голови Віталій Федорів.

За його словами, до громади переїхали майже 15 тисяч чоловіків та понад 25 тисяч жінок. З них 5344 — пенсіонери.

Доступна підтримка громади

"Тисячі людей покинули свої домівки. Сьогодні ми працюємо над тим, щоб ті люди, які до нас приїхали, почувалися, як удома. Для них є доступними програми, що діють для внутрішньо переміщених людей. Ми пропонуємо їм житло, яке маємо, роботу", — каже Віталій Федорів.

З його слів, у громаді для переселенців працює пункт підтримки. До нього вже звернулися орієнтовно 9100 людей, яким дали різні продуктові набори. Це — крупи, тушкованки, олія, цукор. Також приблизно 200 людей отримали ковдри й подушки, 320 переселенцям видали засоби гігієни.

Окрім того, 5416 людей звернулися до медзакладів у 2023 році. Також 58 переселенцям за рішенням експертної ради при виконавчому комітеті надали одноразову матеріальну допомогу на лікування, сума якої склала 370,5 тисяч гривень.

Дітям із внутрішньо переміщених сімей у школах роздали картки "Галка", щоб вони могли безкоштовно їздити у громадському транспорті.

Актуальна проблема — житло

В Івано-Франківську діють чотири місця для тимчасового перебування переселенців. Вони розташовані в адміністративній будівлі департаменту освіти й науки, в нежитлових приміщеннях громадської організації "Металаб" та гуртожитку Івано-Франківського спортивного ліцею.

"Також ми сформували реєстр людей, які потребують житла. На так званому "квартирному обліку" наразі перебувають 247 сімей, соціальному квартирному обліку — 12 родин, житла для тимчасового проживання потребують 254 сім'ї", — говорить Віталій Федорів.

Аби частково розв'язувати проблему з помешканням, при міській раді створили робочу групу, що реалізовуватиме проєкт "Житло для ВПО".

"На останній сесії міськради ми ухвалили рішення щодо побудови в громаді за гроші Європейського Союзу житла для внутрішньо переміщених людей. Проєкт передбачає зведення будинків для 600 переселенців. Він реалізовуватиметься на умовах співфінансування: 9,5 мільйонів — це гроші Євросоюзу та 25 мільйонів — з міського бюджету. Роботи мають стартувати цього року", — сказав Федорів.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни