Що таке ендоскопія і для чого вона потрібна? Розповідає лікар-ендоскопіст Богдан Токарчук

Завідувач діагностичного відділу Калуської ЦРЛ Богдан Токарчук розповів про важливість інформативного методу дослідження органів шлунково-кишкового тракту та дихання — ендоскопії.

25 Січня,
2022,
12:00
Калуш

Переглядів: 187


Профілактичну гастроскопію варто починати проходити після 50 років, каже Богдан Токарчук

Лікар-ендоскопіст пояснив, чому ендоскопію важливо проходити раз на 5-7 років, які захворювання вдасться попередити завдяки цьому методу, інформують “Вікна”

Хто такі ендоскопісти і чим вони займаються?

Ендоскопісти — це профільні лікарі, які за допомогою спеціального апарату ендоскопу проводять дослідження внутрішніх органів. Ендоскопія поділяється на верхню і нижню: під час верхньої обстежують стравохід, шлунок і дванадцятипалу кишку, під час нижньої – пряму кишку, весь товстий кишечник з входженням в тонку кишку.

Які симптоми вказують на те, що варто звернутися до ендоскопіста?

Насправді, їх багато. Це дискомфорт, печія, блювота, втрата ваги, втрата апетиту, закрепи, кров в калі, проноси, слиз в калі, дискомфорт внизу живота та ін. 

Як відбувається ендоскопія і чи боляче це?

Ендоскопія проводиться сучасними ендовідеоапаратами, на кінці яких є відеокамера, завдяки якій обстеженням можна записати і переглянути під збільшенням.  Ендоскопія — це не боляче, переконує Богдан Токарчук. Верхня ендоскопія (гастроскопія) проводиться під місцевою анестезією, а якщо пацієнт потребує загальної анестезії, то його вводять в так званий «медикаментозний сон». Колоноскопія (нижня ендоскопія), як правило, не болюча, якщо пацієнт не має ніяких гострих станів чи анатомічних особливостей, то вона проводиться без знеболення, проте за певними показаннями чи бажанням пацієнта колоноскопію можна провести під загальною анестезією.

Як часто потрібно проходити ендоскопію?

Якщо є якісь скарги з боку шлунково-кишкового тракту, тоді потрібно звертатися відразу коли виникли симптоми. Якщо ж скарг ніяких немає, але вам виповнилося 40 років, то згідно з сучасними світовими стандартами на колоноскопію потрібно звертатися всім в профілактичних цілях раз на 5-7 років. Профілактичну гастроскопію варто починати проходити після 50 років. 

Які захворювання можна попередити, вчасно зробивши ендоскопію?

Головне завдання ендоскопії — передбачити онкологічні захворювання шлунку та товстого кишечника. Робота ендоскопіста полягає в тому, щоб знайти передракові захворювання та усунути їх. Саме тому є рекомендація проходити ендоскопію раз на 5-7 років з досягненням 40-річного віку. 

 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни