Шмигаль закликав українців готуватися до аварійних відключень світла – Новини України

Шмигаль закликав українців готуватися до аварійних відключень світла - Новини України

Фото: t.me/Denys_Smyhal

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль закликав українців бути готовими до поновлення аварійних відключень світла. За його словами, росіяни можуть завдати нових ракетних ударів по цивільній та енергетичній інфраструктурі. Про це Шмигаль сказав під час засідання уряду.

– Росія продовжує завдавати ударів по нашій енергетиці. Протягом 5 днів нового року ворог здійснив дві атаки дронами, внаслідок чого ушкодження отримали об’єкти генерації та магістральних мереж. Також тривали обстріли енергетики на сході та півдні, – зазначив Шмигаль.

Прем’єр звернув увагу, що тепла погода та святкові дні призвели до зниження споживання, що дозволило протягом новорічних свят не застосовувати відключення. Проте вже вчора, 5 січня, споживання зросло. Тому в центральному та східному регіонах, а також в Одесі, Львові, Дніпрі було запроваджено графіки планових відключень, пояснив Шмигаль.

Він нагадав, що від сьогоднішнього дня очікується суттєве похолодання. Відповідно зросте споживання та збільшиться дефіцит в енергосистемі. Погіршити ситуацію можуть також атаки російських військ, тому українцям вже наразі варто підготуватись до можливих тривалих відключень світла.

Вранці 6 січня в “Укренерго” повідомили, що споживання в Україні продовжує зростати через поступове зниження температури. Тому у регіонах діють ліміти споживання для забезпечення балансу в енергосистемі.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни