Шмигаль: Щодня в Україну завозять близько 8,5 тисяч генераторів – Новини України

Шмигаль: Щодня в Україну завозять близько 8,5 тисяч генераторів - Новини України

Фото: facebook.com/dshmyhal

Кабмін розглядає всі можливі сценарії через атаку держави-терориста на українську енергосистему, зокрема, активізує імпорт енергогенеруючих засобів. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Facebook.

За його словами, зараз кожен українець без сплати мита та ПДВ може завезти з-за кордону генератор чи зарядну станцію. Нині щодня імпортується близько 8,5 тис. генераторних установок. Прем’єр додав, що Україна отримує фінансову підтримку від партнерів.

– Канада випустила в обіг п’ятирічні держоблігації на 500 млн. канадських доларів. Усі охочі можуть приєднатися до зміцнення нашої держави. Урядом ухвалено рішення про залучення додатково 4,5 млрд доларів грантових коштів від Міжнародного банку реконструкції та розвитку та Міжнародної асоціації розвитку. Ці ресурси направимо на соцзабезпечення та зарплати бюджетникам. Наступного тижня Україна також отримає 2,5 млрд. євро від Євросоюзу, – розповів Шмигаль.

Також Уряд надав 100 млн грн для першочергового відновлення деокупованої Херсонщини. Насамперед йдеться про критичні потреби мешканців області: доступ до світла, води, тепла, зв’язку, медицини. Люди одержують пенсії, які нараховувалися в період окупації, додав він.

Раніше Шмигаль порадив українцям звертатися до Служби безпеки України у разі виникнення проблем на митниці із ввезенням генераторів. Так, кожен громадянин України звільняється від сплати ПДВ та ввізного мита за товари, які покращують енергозабезпечення.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни