Шмигаль розповів, що робити при проблемах із ввезенням генераторів: Телефонуйте до СБУ – Новини України

Шмигаль розповів, що робити при проблемах із ввезенням генераторів: Телефонуйте до СБУ - Новини України

Фото: t.me/Denys_Smyhal

Українцям радять звертатися до Служби безпеки України у разі виникнення проблем на митниці із ввезенням генераторів. Так, кожен громадянин України звільняється від сплати ПДВ та ввізного мита за товари, які покращують енергозабезпечення. Про це розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабінету міністрів.

За його словами, лише за 17 листопада до України було завезено 8577 генераторних установок. При цьому далеко не завжди процес їхнього ввезення проходить легко.

– У нас були скарги на труднощі щодо їх ввезення фізособами. Нібито дія рішення (про звільнення від сплати ПДВ та мита) уряду не поширюється на фізичних осіб. Це не так, – сказав він.

Шмигаль наголосив, що кожен українець може без сплати мита та ПДВ ввезти до України необхідні йому генератори та зарядні станції. Прем’єр закликав негайно повідомляти спецслужби про порушення цього права.

– Тому приймаємо протокольне рішення щодо забезпечення безперешкодного митного оформлення цих товарів для фізичних осіб. Якщо хтось на митниці перешкоджатиме – закликаю негайно звертатися на гарячу лінію СБУ, – сказав прем’єр-міністр.

16 листопада Кабінет міністрів України ухвалив постанову, яка спрощує імпорт генераторів та іншого енергетичного обладнання. Відповідно до рішення, на період воєнного стану до таких товарів не застосовуватимуть вимоги з наявності декларації про відповідність та маркування знаком відповідності технічним регламентам.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни