Ще цьогоріч росія втратить убитими 100 тисяч своїх солдатів, — Володимир Зеленський

І це йдеться тільки про регулярну армію російських окупантів, не рахуючи найманців. 30 Листопада, 2022, 07:30 Україна Переглядів: 134 Попри надзвичайно великі російські втрати окупанти все ще намагаються наступати, — зазначив президент України

Навіть у Міжнародному кримінальному суді поки що неможливо притягти до відповідальності найвище політичне та військове керівництво Росії за злочин агресії проти нашої держави — за первинний злочин. Злочин, який породив усі інші злочини цієї війни — і не тільки після 24 лютого, а й від 2014 року, йдеться у зверненні президента України Володимира Зеленського.

“Щоб була відповідальність за агресію, потрібен спеціальний трибунал – на додачу до Міжнародного кримінального суду. І ми робимо все, щоб створити такий трибунал”, — запевнив очільник держави.

Саме цьому завданню було сьогодні присвячене звернення першої леді України до парламенту й народу Великої Британії. Цей досвід є у британців, це є частиною нашої спільної з ними історичної пам’яті. Взимку 1942 року, коли ще ніхто не міг передбачити, коли завершиться Друга світова війна, саме в Лондоні представники союзників підписали Сент-Джеймську декларацію. Документ, із якого почався шлях до Нюрнберзького трибуналу, тобто до справедливості після тієї війни.

“Зараз уже маємо потужну співпрацю з Нідерландами, які допомагають зі створенням офісу прокурора для збору доказів воєнних злочинів. Працюємо з Францією, яка допомагає нам у польовій роботі з документування російського зла. І маємо об’єднати світову більшість на підтримку проєкту резолюції Генеральної асамблеї ООН щодо спецтрибуналу”, — додав Володимир Зеленський.

Ситуація на фронті складна. Попри надзвичайно великі російські втрати окупанти все ще намагаються наступати на Донеччині, закріпитися на Луганщині, рухатися на Харківщині, йдеться у зверненні.

“Ще цьогоріч Росія втратить убитими сто тисяч своїх солдатів і лише Богу відомо скільки найманців. А Україна стоятиме. А світ буде робити все, щоб кожен, хто винен у цій злочинній війні, опинився на лаві підсудних”, — переконаний президент України.

За даними Генерального штабу ЗСУ, станом на 29 листопада ліквідовано 88380 представників особового складу армії окупантів, в тому числі за попередню добу — 480.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни