Що таке шифон тканини? Як робиться і що шиють із шифону?

Шифон – це легкий матеріал, який широко застосовується в жіночій моді завдяки легкості та граціозності. Історія шифону сягає корінням у давні часи, та його назва походить від французького слова “chiffon”, що означає клапоть або шматок тканини. Для пошиття більшості речей зручніше купувати шифон оптом чи дрібним оптом.

Історія появи

Шифон з’явився у Стародавньому Єгипті, де його використовували для виготовлення одягу для фараонів та їхніх близьких. Згодом цей матеріал став популярним в Античній Греції та Римі, де його використовували для пошиття тунік та пеплумів.

Однак справжній розквіт шифону припав на 18-19 століття, коли матеріал використовували для суконь та аксесуарів у Франції. У 1920-х роках шифон став символом моди епохи джазу, завдяки легкості та можливості створювати плавні та жіночні силуети.

Технологія виробництва

Шифон виготовляється з натуральних або синтетичних волокон. Найчастіше використовуються:

  • шовк;
  • бавовна;
  • поліестер;
  • поліамід;
  • віскоза.

Його структура характеризується високим ступенем прозорості та низькою щільністю. Полотно виробляється шляхом переплетення вертикальних та горизонтальних ниток, що створює сітчасту структуру.

Переваги й недоліки

Шифон має багато сильних сторін, завдяки яким він популярний серед дизайнерів та покупців:

  • легкість;
  • легкість;
  • легко фарбується та не вигоряє;
  • повітропроникність дозволяє шкірі дихати;
  • гіпоалергенність.

Однак у нього є недоліки. По-перше, це матеріал, який легко мнеться, так що його потрібно акуратно гладити перед шкарпеткою. По-друге, він може бути практично прозорим, що вимагає використання білизни або додаткового шару нижнього одягу. По-третє, це не міцний матеріал, його можна порвати при сильному терті чи частому використанні.

Правила догляду

Шифон – делікатна тканина й вимагає дбайливого догляду, щоб зберегти красу та міцність. Прати рекомендується в холодній або теплої воді, використовуючи м’які миючі засоби. Не можна використовувати відбілюючі засоби або прати матеріал у гарячій воді, оскільки це може призвести до його пошкодження.

Сушити краще на свіжому повітрі. Сушіння на опалювальних приладах швидко зіпсує навіть якісну тканину.

Прасувати такий матеріал потрібно акуратно. Для цього використовується спеціальна насадка для дошки для прасування або мінімальна температура праски.

Історія шифону налічує понад тисячоліття, і він залишається одним із затребуваних матеріалів. Всю різноманітність шифонових полотен можна знайти в каталозі компанії Гранд Текстиль. Якщо правильно вибрати і доглядати за тканиною, вона прослужить довгі роки і радуватиме своєю красою та елегантністю.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни