Що допоможе підтримувати в домі чистоту повітря

Сперте повітря не тільки неприємне, а й токсичне. Велика кількість забруднюючих речовин і алергенів, що містяться в ньому, поступово призводять до розвитку алергії, астми, головного болю. Крім того, брудне повітря здатне посилити деякі хронічні захворювання. Найбільш вразливими до його шкідливої дії є немовлята і діти, люди похилого віку, вагітні жінки, хворі на діабет, люди з порушеннямм імунної системи, а також ті, хто має проблеми з диханням і серцем.

Що допоможе забезпечити в домі ідеальний мікроклімат, а отже й підтримку здоров’я, читайте далі.

Вентиляція

Забезпечити приміщення свіжим повітрям, створити в ньому здорову атмосферу можна, встановивши в будинку невелику систему з рекуперацією тепла або габаритну вентиляційну установку.

Система кондиціонування

Купуючи кондиціонер, перевагу краще віддати приладу, що охоплює повний діапазон режимів. Він дозволить без проблем відрегулювати температуру, комфортну для всіх членів сім’ї.

Хороші пристрої-блоки працюють без протягів, можуть використовуватися як вентилятори. Додатковою перевагою сучасних кондиціонерів є ефект флотації. Тобто під час їх експлуатації потоки повітря автоматично розподіляються на все приміщення, забезпечуючи в будинку стабільний мікроклімат. Це допомагає уникнути переохолодження та простудних захворювань.

За рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, у приміщенні слід підтримувати постійну температуру повітря в межах 18-22 °C. Вищі показники здатні спричинити респіраторні захворювання, спровокувати серцеві напади.

Очищувачі повітря

Прилади повинні відповідати таким основним критеріям:

  • нейтралізація неприємних запахів;
  • регулювання рівню вологості;
  • запобігання розповсюдженню вірусів, бактерій;
  • видалення часток пилу, шерсті тварин та іншого сміття, невидимого для людського ока.

Продукція від деяких сучасних виробників забезпечена електростатичними НЕРА-фільтрами, здатними ефективно уловлювати частки пилу. У свою чергу, стримерна технологія окислює шкідливі речовини, що потрапили на фільтр. Це сприяє швидкому видаленню бактерій з повітря.

Компактні очищувачі повітря є обов’язковим атрибутом у будинку, в якому проживають діти, літні люди, а також ті, хто має слабкий імунітет. За словами алергологів та імунологів, купити очищувач повітря варто і людям, разом з якими мешкають пухнасті вихованці.

Вологе прибирання

Регулярне вологе прибирання допомагає знищити пил, бактерії, а також підтримувати на оптимальному рівні відносну вологість повітря, яка є ще  однією важливою складовою здорового мікроклімату.

Вазони з квітами

Кімнатні рослини здатні очистити повітря, наситити його киснем. Папороті, фіалки, цикламени також сприяють нормалізації вологості в приміщенні. Вони люблять вологу  готові через своє листя ділитися нею з навколишнім повітрям.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни