Фото: прес-служба шоу “Фронтова студія”
Засновники “Культурного десанту” Микола Серга та Олександр Чемеров стали ведучими YouTube-проєкту “Фронтова студія”, присвячений просуванню пісень, створених або виконаних військовослужбовцями, учасниками війни. Про це повідомляється на сторінці у соцмережах військової організації.
У перший сезон увійдуть 14 випусків, у кожному з яких глядачі побачать процес створення пісні від А до Я у пересувній студії звукозапису, дізнаються життєві історії військових, їхній шлях на війні та творчість, яку вони не залишили навіть під час запеклих боїв. Відео та пісні виходитимуть щочетверга о 19:00 на YouTube-каналі Cultural Forces Music.
– В лавах ЗСУ нині служить понад 1000 представників сфери культури та креативних індустрій. Частина з них продовжує творити, поєднуючи це з виконанням своїх військових завдань. Проте більшість не має можливостей вдосконалення свого культурного контенту та промоції його на широку аудиторію. Фронтова студія допомагає бійцям творити і поширювати їхнє мистецтво, – розповів Микола Серга.
У записі пісень взяли участь близько сотні музикантів, зокрема, Герої України, Заслужений академічний Ансамбль пісні та танцю Збройних Сил України, Оркестр 59, дитячий хор «Златниця» з Покровська, оперні співаки, поети, капелани, а також лідер групи «Queens of the Stone Age» Джош Гоммі.
– Запис кожної пісні проходив у нашій пересувній студії, або, як ми її називаємо, у Музбусі. Ми проїхали тисячі кілометрів Україною, аби дістатися до учасників «Фронтовій студії». Майже усі зйомки проходили неподалік лінії фронту й інколи наші мікрофони ловили звуки бойових дій. Наш Музбус був у Старому Салтові, Ізюмі, Покровську, Харкові, Оріхові. Ми заїжджали до важливих чи трагічних для українців місць цієї війни — зруйнованої спеціалізованої Харківської школи №134, зруйнованої Вознесенської церкви в селі Лукашівка, Оріхівської стели, – додав Олександр Чемеров.
За словами артистів, пісні записані в різних стилях – від романсів до рок-балад, від колискових до панку, від опери до репу. Усі пісні одночасно з виходом епізодів з’являтимуться на стрімінгових майданчиках.
“Культурний Десант” – військова організація, завданням якої є культурно-просвітницька та морально-психологічна робота з бійцями у зоні бойових дій, під час навчання та лікування.
Подивитися цю публікацію в Instagram