СБУ затримала ексвласника та почесного президента «Мотор Січі»

СБУ затримала ексвласника та почесного президента «Мотор Січі»

Служба безпеки України офіційно підтвердила затримання ексвласника та почесного президента ПАТ «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва.

Його затримали в межах справи про незаконне постачання товарів військового призначення для російської штурмової авіації, повідомляє Громадське.

За даними слідства, до оборудки причетне керівництво заводу, розташованого на Запоріжжі. Посадовці діяли у змові з наближеними до кремля представниками російської корпорації «Ростех», яка є одним із головних виробників озброєнь для збройних сил рф.

Як зазначає СБУ, зловмисники налагодили транснаціональні канали незаконного постачання оптових партій українських авіадвигунів до росії. Отриману продукцію окупанти використовували для виробництва та ремонту російських ударних вертольотів типу:

  • Мі-8АМТШ-ВН «Сапсан»;
  • КА-52 «Алігатор»;
  • Мі-28Н «Нічний мисливець».


Правоохоронці встановили, що відповідні зразки армійської авіації окупанти масово застосовували для повномасштабного вторгнення до України. Це, як зазначається, підтверджують численні факти знищення згаданих ворожих бойових вертольотів нашими захисниками.

Для обходу обмежень на торгівлю з рф організатори схеми використовували підконтрольні комерційні структури у трьох країнах Близького Сходу, Європи та Східної Азії. Саме ці компанії відправляли «замовлення» українському виробнику нібито для потреб іноземної сторони.

Проте після отримання військової продукції «посередники» переправляли її до росії. Також росія використовувала своїх іноземних спільників для ремонту та обслуговування власної авіатехніки з використанням українських запчастин.

СБУ встановила всіх організаторів оборудок, задокументувала їхні злочинні дії та проводить комплексні заходи для притягнення винних до відповідальності.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни