СБУ розповіла подробиці засудження 50-річної калушанки, яка стверджувала, ніби у війні винні українці

За матеріалами СБУ в Калуші Івано-Франківської області засуджено антиукраїнську інтернет-агітаторку, яку Служба безпеки затримала в травні 2022 року. 17 Квітня, 2023, 16:00 Калуш Переглядів: 788 Жінка пропонувала видавати російським загарбникам “головних бандерівців” Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Після початку повномасштабного нападу рф 50-річна мешканка Калуша писала, що причиною агресії стала політика “русофобії, ксенофобії і відвертого фашизму”, яку проводила Україна.

На власній сторінці в Facebook жінка переконувала, нібито цивільні авто, які намагалися евакуюватися з-під Києва, розстрілювали українці, «Азов» мародерствував у Маріуполі, а Київ, Харків та Львів обстрілювала українська тероборона.

Виправдовуючи російську агресію національною політикою, яку проводить Україна, жінка пропонувала видавати російським загарбникам “головних бандерівців”, що, на її думку, мало вберегти решту населення від знищення.

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області підтвердив висновки досудового розслідування, яке здійснювали слідчі СБУ за ч. 3 ст. 436-2 Кримінального кодексу України.

За виготовлення та поширення дописів, що містять виправдовування та визнання правомірною збройної агресії російської федерації проти України
фігурантку засуджено до позбавлення волі на термін 5 років 6 місяців без конфіскації майна.

Більше про засуджену  — в публікації “Виправдовувала російську агресію навіть у суді. Агітаторка з Калуша проведе за ґратами п’ять з половиною років”.

За даними ЗМІ, йдеться про 50-річну калушанку Ванду Покорну. Жінка у попередні роки на російських форумах публікувала свої повісті під псевдонімом Текла Лещинская.

На початку лютого цього року Калуський міськрайонний суд завершив розгляд іншого кримінального провадження про обвинувачення мешканки Калуша у поширенні та публічному використанні символіки комуністичного режиму та поширенні матеріалів, у яких міститься виправдовування збройної агресії російської федерації проти України — пенсіонерка зі своєї соціальної сторінки «Однокласники», долучилась до проросійських груп: «Я за россию!!!» «Я за путина, я за россию», з яких на своїй сторінці стала поширювати та публічно використовувати заборонену законом символіку комуністичного режиму та розповсюджувала інформацію, спрямовану на виправдовування і заперечення збройної агресії росії проти України. Відтак пенсіонерці суд призначив покарання: позбавлення волі на 1 рік 1 місяць без конфіскації майна.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни