СБУ повідомила про підозру генералу РФ, який наказав знищити Мрію

СБУ повідомила про підозру генералу РФ, який наказав знищити Мрію

Фото: facebook.com/antonov.company Ан-225 Мрія (архівне фото)

Українська спецслужба встановила, що Анатолій Концевой брав безпосередню участь у плануванні, підготовці та здійсненні збройної агресії проти України.

Служба безпеки України повідомила про підозру заступнику командувача повітряно-десантними військами ЗС Росії генерал-лейтенанту Анатолію Концевому, за наказом якого окупанти здійснили тимчасове захоплення Гостомельського аеропорту на початку повномасштабного вторгнення. Про це 19 травня повідомила пресслужба відомства.

Зазначається, що під час активних бойових дій російські загарбники знищили найбільший у світі український літак АН-225 Мрія.

За даними слідства, для штурму стратегічно важливого аеродрому в Україні Концевой задіяв підрозділи спецпризначення повітряно-десантних військ та армійської авіації РФ.

Встановлено, що російський генерал входить до складу вищого військового командування Росії і брав безпосередню участь у плануванні, підготовці та здійсненні збройної агресії проти України.

“Ще з 2019 року він організував на території Росії та Білорусі підготовку ворожих десантників до ураження та захоплення стратегічних наземних цілей на території нашої держави”, – нагодосили в СБУ.

На підставі зібраних доказів Концевому повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  •  ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
  •  ч. 2 ст. 28 та ч. 2 ст. 437 (планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни, вчинене за попередньою змовою осіб).

Санкція статей передбачає покарання до 15 років тюрми. Тривають комплексні заходи для притягнення зловмисника до відповідальності.

Нагадаємо, у жовтні минулого року СБУ повідомила, що посадові особи ДП Антонов, незважаючи на застереження державних органів, не вжили належних заходів щодо збереження літака.

На Мрію чекали у Німеччині ще за місяць до вторгнення РФ – Bild

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни