СБУ обшукала УПЦ МП на Буковині: методички з Москви і громадяни РФ

Також СБУ знайшла склади з оптовими партіями прокремлівської літератури, яка вихваляє країну-агресора та закликає підтримувати окупантів.  25 Листопада, 2022, 13:30 Україна Переглядів: 34 СБУ розслідує кримінальне провадження за ч. 2 ст. 111 (державна зрада) ККУ.

Служба безпеки провела обшуки на території Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП і виявила документи, які підтверджують наявність у її керівників російського громадянства, методички Москви щодо проведення служб і величезні партії прокремлівської літератури, повідомляють “Вікна” з посиланням на СБУ.

Дослівно СБУ: “У результаті слідчих дій правоохоронці виявили документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур. Також викрито листування керівників єпархії зі своїми московськими кураторами, в яких вони отримують “методички” щодо “особливостей” проведення церковних літургій після повномасштабного вторгнення”.

Деталі: У цих листах представники РПЦ ставили завдання дезінформувати прихожан щодо суспільно-політичної обстановки в Україні та ситуації на фронті. Вони вимагали від священників УПЦ МП заперечувати збройну агресію Росії, розповідати про нібито утиски “московської церкви” тощо. 

Також СБУ знайшла склади з оптовими партіями прокремлівської літератури, яка вихваляє країну-агресора та закликає підтримувати окупантів. 

У комп’ютерах керівництва єпархії виявили фото посвідчень росіян, які брали участь у бойових діях проти українських військ. Зокрема, посвідка “героя Росії”, підписану міністром оборони РФ за “захоплення Криму” у 2014 році. 

СБУ розслідує кримінальне провадження за ч. 2 ст. 111 (державна зрада) ККУ. 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни