Руслан Марцінків: Знищити москву всередині нашої країни – Новини Галича

Першою в Україні позбувшись московської церкви, Івано-Франківщина продовжує боротися за повернення українських  національн    их святинь в інших областях, в яких досі ще порядкує філія РПЦ — УПЦ  МП. 15 червня на черговій 36-й сесії Івано-Франківська міська рада, яка безкомпромісно вважає, що в Україні в час розв’язаної проти неї московією війни не може діяти московська церква, прийняла звернення до Кабінету Міністрів України та Міністерства культури та інформаційної політики України з вимогою повернути Почаївську Успенську лавру українській церкві.

Зокрема франківські депутати з цією метою вимагають від згаданих державних структур оскаржити в суді рішення, ухвалені за часів прем’єрства В. Януковича в 2003 році, та розірвати договори оренди з московською церквою на користування нею церковними спорудами і землею в Почаєві, які перебувають у державній власності, та повернути Почаївську Успенську лавру у власність держави та української церкви, а також не допустити, щоб церковне угрупування, яке де-факто є відгалуженням РПЦ, продовжило свою деструктивну діяльність в Україні підпільно.

Питання Почаївської лаври було одним із головн   их і на молитовному сніданку, що відбувся днем пізніше. Його учасниками стало 220 осіб, і в їх числі були голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко, духовенство, медики, військові, митці, депутати всіх рівнів. Під час молитовного сніданку Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків, нагадав  ши про звернення міської ради до уряду з вимогою заборонити московський патріархат на території України та повернути Почаївську Успенську лавру у власність держави, висловив сподівання, що цю вимогу підтримають і в інших містах України. 

«Війна, яка відбувається в Україні на фронтах, також відбувається і в душах людей. І дуже важливо, щоби національні святині поверталися до України. І дивно, коли на заході нашої держави Почаївська лавра належить до московського патріархату. Тому ми сьогодні об’єднуємося на молитовному сніданку, молимося за перемогу і думаємо, як робити ті речі, які знищать москву всередині нашої країни. Як ми в Івано-Франківську очистились від московського патріархату, так і весь захід, а пізніше ціла держава очиститься від московського патріархату», — впевнений Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. 

Звернутися до Президента України із вимогою звільнити від московської церкви храми Почаївської лаври планують і депутати Львівської міської ради вже на найближчій сесії. Як відомо, Львівщина також повністю звільнилася від московського патріархату. Щоби розширити цей список, необхідне вольове слово українського парламенту. А там із цим неоднозначно. Деякі роз’яснення з цього приводу надав у своєму виступі добре відомий франківцям народний депутат України Олег Синютка: «Сьогодні багато рішень обласних рад уже чітко висловились за те, щоб цієї московської секти ФСБ не було в Україні. Справа — за Верховною Радою, за парламентом. Дивно, що ті законопроєкти, які вже підготовлено, які пройшли уже профільні комітети, не вносяться до сесійної зали. Тому сьогодні питання до монобільшости та до спікера парламенту Стефанчука, чому ці рішення не вносять. Бо Києво-Печерська лавра, Почаївська лавра — це українські святині, вони повинні належати українському народу».

  • «Звісно, що Бога, без духовности у нас в жодному разі перемоги України не буде. Тому маємо перемогти спочатку на духовному рівні… Бачимо, що війна затягується. І тут виграє той, у кого міцніший тил, в кого більші ресурси, більша згуртованість, чим більша буде мобілізація духовна, моральна, суспільна й економічна», — зазначив голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко. 

    «Сьогодні важливо дуже, щоби ми були єдині. Нам нема заради чого ділитися, нам, навпаки, є заради чого об’єднуватися», — наголосила народна депутатка України Оксана Савчук.

    Мирослав Стефанців

    "Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни