Розсувні ворота: конструкція, зручність використання, переваги

Розсувні ворота останніми роками стали дуже популярними. Вони впевнено витісняють інші конструкції, зокрема розстібні, адже мають важливі переваги: їх вдасться відкрити в будь-яку погоду, навіть якщо стався снігопад. Проте не лише це оцінили користувачі. Розберемося далі, чим ще зручні дані моделі.

Чим розсувні ворота відрізняються від інших конструкцій

Розсувні ворота мають головну відмінність від розстібних: для їх відкриття не потрібно багато місця, а під’їжджати до них вдасться впритул. Полотно, яке перегороджує в’їзд, зміщується вздовж огорожі. Головні елементи конструкції:

  • опора. На неї встановлюється консоль, яка утримує полотно;
  • напрямна балка. На цей елемент доводиться основне навантаження;
  • уловлювачі. Є верхній та нижній. Перший зменшує рівень парусності споруди, другий у закритій позиції перебирає більшу частину навантаження опорного елемента;
  • ролик. На нього спирається конструкція у закритому положенні;
  • кронштейн. Фіксує стабільну позицію воріт, не дозволяючи полотну йти убік;
  • підставка. Основа для опор, що забезпечує переміщення стулки.

Зашиваються ворота будь-яким матеріалом (за бажанням користувача). При правильній експлуатації конструкція прослужить довго, тому що розрахована на 45-55 тисяч закривань.

Серед переваг даного типу можна виділити:

  • покращені захисні властивості. Відімкнути такі ворота складніше, ніж розстібні. Це забезпечує додатковий захист території від проникнення;
  • висока несуча здатність та міцність;
  • безпека при в’їзді-виїзді. Розсувні ворота не закриються від пориву вітру, оскільки їхня позиція фіксується;
  • зручність, у тому числі за несприятливих погодних умов. У вітер, сніг, під час дощу керувати розсувними конструкціями, особливо автоматизованими, значно легше.

Що стосується недоліків, то можна виділити складність установки хвіртки та необхідність проведення правильних розрахунків навантаження та ваги. Тут не обійтися без земляних робіт, велике значення має професійний монтаж.

Огляд видів конструкції

Розсувні ворота бувають кількох конфігурацій. Найпопулярніший варіант – консольні. Вони не видають шуму під час відкривання/закривання. Установка потрібна професійна, але цей процес не такий складний як з іншими типами конструкцій. З недоліків варто виділити велику кількість деталей, тому ризик виходу з експлуатації вище. Зверніть увагу: при правильній та акуратній експлуатації поломки малоймовірні.

Підвісні ворота розсувного типу вважаються дуже безпечними. За рахунок підвісу на верхній балці легко та безпечно переміщуються навіть досить великі та важкі стулки. Недолік – обмеження висоти транспорту, що в’їжджає.

Роликові конструкції найпростіші у цій категорії. Вони займають мінімум простору, в експлуатації є зручними. Однак під час руху роликів по напрямних видають сильний шум, що подобається не всім.

Спосіб управління

Існує два варіанти управління: механічний та автоматичний. Хоча в першому випадку передбачається відкривання та закривання вручну, за рахунок продуманої конструкції навіть з важкою стулкою не виникне проблем. Щодо автоматизації, то внаслідок присутності електроприводу виходить максимально комфортно використовувати ворота. Відкривання, закривання, фіксація у певній позиції – все це вдасться зробити, не виходячи із машини.

 Партнерський матеріал

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни