Розрахована до тисячі порцій: «мальтійці» з Івано-Франківська привезли на Луганщину польову кухню (ФОТО)

Учасники Мальтійської служби допомоги Івано-Франківська привезли на Луганщину польову кухню з усім необхідним обладнанням.

Таку ініціативу вони проводять вже восьмий раз.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Суспільне.

Зокрема, у місті Рубіжне Луганської області волонтери створили окремий осередок, де тепер працюватиме польова кухня, розповідає керівник Служби у Франківську Роман Яручик.

З його слів, у 2021 році в Івано-Франківську 20 людей із Рубіжного пройшли спеціальне навчання щодо роботи на польовій кухні.

«Ми намагаємося вибудувати осередки, в яких працюватимуть місцеві волонтери. Наші волонтери звідси поїдуть туди, якщо буде нагальна потреба, – говорить Роман Яручик. – Зараз зростає небезпека біженців, небезпека серед цивільного населення та військових. Тому днями волонтери у Рубіжному отримали кухню з обладнанням».

Ця польова кухня залишиться у волонтерському осередку назавжди, сказав Роман Яручик.

«Це не така кухня, де щодня готуватимуть 20-30 порцій. Вона розрахована на потужну роботу – від 300 до 1 000 порцій, – каже Яручик. – Польові кухні зібрали наші партнери по всій Європі.

Зараз увага всього світу прикута до подій в Україні. Люди запитують, телефонують, пишуть та цікавляться, чим можна допомогти. У нас – німецькі польові кухні, які там вже не дуже використовуються.

Протягом останніх років ми їх збираємо і возимо сюди. Так розгортаємо цілу лінію та куточки з польовими кухнями».

На початку лютого волонтери польової кухні у Рубіжному випробують свої сили, каже Роман Яручик. Вони спробують приготувати кілька сотень порцій їжі для нужденних та людей, які живуть у «сірій» зоні.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни