Розгляд кримінальної справи щодо псевдоволонтера Віталія Хемича перенесли на 9 листопада

19 жовтня в Калуському міськрайонному суді мало відбутися підготовче судове засідання у розгляді кримінального провадження щодо обвинувачення Віталія Хемича у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 201-2, ч. 1 ст. 190, ч. 2 ст. 190 Кримінального Кодексу України. 19 Жовтня, 2022, 18:00 Калуш Переглядів: 1214 28 вересня після сплати застави в розмірі майже 200 тис. гривень Віталій Хемич вийшов із СІЗО

Стаття 190 — Шахрайство (ч. 1 — заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою, ч. 2 — шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому) а ч. 3 статті 201-2 —– незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги вчинені організованою групою або в особливо великому розмірі, або під час надзвичайного або воєнного стану) — санкція за такий злочин — позбавлення волі на строк від п’яти до семи років з конфіскацією майна.

Головувала на засіданні суддя Олександра Кардаш. У суд з’явилися представник обвинувачення, Віталій Хемич, його адвокат, а також двоє потерпілих.

За словами судді, більшість потерпілих — 13 — повідомили суд про неможливість прибути на засідання та надали згоду про проведення підготовчого засідання без їхньої участі. Ще 9 потерпілих до суду не з’явилися і такі заяви не подали.

Дар’я Євенко з Донеччини, яка нині мешкає на Львівщині, приїхала в Калуш для свідчень у судовому засіданні як потерпіла

Причини їхньої неявки — невідомі. Готові бути свідчити тільки двоє постраждалих. Відтак за клопотанням адвоката, щоб не порушувати права потерпілих у зв’язку з їхньою неявкою, суддя вирішила відкласти підготовче засідання. Його призначили на 9 листопада. Йшлося про те, що частина потерпілих перебувають за межами області, у тому числі і на передовій. У такому разі, оголосив суд, вони мають подати заяви про розгляд справи за їхньої відсутності, інформують “Вікна”.

Більше про звинувачення постраждалих — у відео:

Раніше йшлося, що Івано-Франківська обласна прокуратура оголосила про підозру псевдоволонтеру, який привласнив понад мільйон гривень благодійних внесків на підтримку ЗСУ.

За даними слідства, з травня по серпень 2022 року підозрюваний, позиціонуючи себе волонтером, через соціальну мережу збирав кошти для допомоги Збройним силам України та особам, які потребують допомоги у зв’язку з військовою агресією росії проти України. Він збирав пожертви на особисті банківські рахунки для придбання автомобілів, приладів нічного бачення, безпілотників, тепловізійних прицілів та інше.

Спочатку повідомляли, що псевдоволонтер отримав від громадян понад 1 млн 171 тис. гривень, які привласнив та розпорядився ними на власний розсуд. Наприкінці вересня було уточено про те, що задокументовано свідчення 16 потерпілих, у яких зловмисник видурив понад 1 млн 734 тисяч гривень. Судячи з останнього судового засідання, потерпілих вже понад два десятки. Ймовірно, більшою є й сума пожертв, якими заволодів псевдоволонтер.

Нагадаємо, що 23 вересня Калуський міськрайонний суд обрав запобіжний захід щодо Віталія Хемича. За клопотанням прокуратури його було взято під варту строком на 60 діб під заставу у розмірі 198 тисяч 480 гривень. 28 вересня після сплати застави Віталій Хемич вийшов із СІЗО.

Ігор МУДРИК, Богдана ТИМЧИШИН, журналісти

Олександр ЗАЛІСЬКИЙ, оператор

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни