Фото: facebook.com/Vinobltck
Ідея про розформування системи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, яку пропонують депутати, є популізмом. За нинішніх умов у країні це неможливо, заявив член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко у коментарі “Радіо Свобода”.
– Я вважаю, що те, що стосується розформування чи скорочення ТЦК, – це суто популізм, більше нічого. Ми зараз не можемо ні скоротити, ні реформувати. Для цього є об’єктивні причини. По-перше, вони вже були реформовані. У ТЦК залишилися військовослужбовці, які мають або фізичні поранення або обмеження. До того ж коли їх постійно реформують, вони фізично не встигають набратися здібностей. Це одразу впливає на ефективність мобілізації, – сказав нардеп.
На його думку, ефективніше було б зараз “більше популяризувати історію, пов’язану з рекрутингом”. Водночас Федієнко зазначив, що це потрібно робити так, щоб рекрутинг працював гарантовано.
– Тобто коли військовозобов’язаний через модель рекрутингу йде у військове формування, у військову частину, він має чітко розуміти, що туди потрапить. А не так, що після бойового військового злагодження він потрапляє до гранатометників чи кулеметників. Цього не повинно бути, – наголосив він.
Також член Комітету вважає за необхідне залишити ТЦК власні ВЛК або зобов’язати їх укласти угоди з лікарнями, які проводять відповідні медкомісії. Нардеп упевнений, що це допоможе перейти Україні до системи рекрутингу, а ТЦК зможуть продовжити реалізацію спільної політики держави щодо військовозобов’язаних.
8 листопада Кабінет Міністрів удосконалив порядок рекрутингу в армію в електронній формі. Тепер після надходження заяви від громадянина військова частина має протягом робітника прийняти рішення щодо неї. 14 листопада кореспондент Коротко поспілкувався з військовими експертами про доцільність закриття ТЦК. Чи змогли б рекрутингові центри замінити ТЦК – читайте в нашому матеріалі.