Російському генералу, який наказував бомбити Маріуполь, оголосили підозру – Новини України

Російському генералу, який наказував бомбити Маріуполь, оголосили підозру - Новини України

Фото: т.ме/СБУкр

Українські правоохоронні органи оголосили підозру російському генерал-лейтенанту Миколі Гостеву, який наказував окупаційним військам бомбардувати Маріуполь з авіації. Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України.

Як розповіли силовики, Гостьов обіймає посаду командувача 4-ї армії військово-повітряних сил та протиповітряної оборони Південного військового округу Повітряно-космічних сил ЗС РФ (м. Ростов-на-Дону). З 24 лютого до кінця травня 2022 року він командував підрозділами російської авіації, які брали участь у захопленні частини території Донецької області. Саме за наказом Гостєва російські окупанти масово бомбили Маріуполь.

– Встановлено, що ворожі атаки призводили до загибелі мирних жителів міста, у тому числі дітей, а також до руйнування житлових будинків, лікарень тощо. Для ударів загарбники використовували ракети класу «повітря-земля» та авіаційні бомби, серед яких було заборонено фосфорні боєприпаси. Також Гостєв особисто командував підрозділами бойової авіації, які забезпечують підтримку наземних угруповань Росії під час штурму українських міст на Донеччині, – розповіли в СБУ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Гостеву про підозру за статтями про вчинення кримінального правопорушення групою осіб за попередньою змовою, зазіхання на територіальну цілісність та недоторканність України, а також за статтею про ведення агресивної війни або агресивних військових дій. Йому загрожує до 15 років ув’язнення.

Раніше український суд ухвалив вирок 18 російським депутатам Держдуми. Служба безпеки України зібрала докази їхньої провини у сприянні розв’язанню війни Росією.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни