Російський «Газпром» створить власну приватну військову компанію – Новини України

Російський «Газпром» створить власну приватну військову компанію - Новини України

Фото: REUTERS

Найбільша російська державна корпорація «Газпром» створює власну приватну військову компанію. Про це повідомило Головне управління розвідки Міноборони України з посиланням на розпорядження, яке підписав російський премʼєр-міністр Михайло Мішустін.

– Таким чином в рф продовжується «гонка озброєнь» серед основних політичних гравців, які активно створюють приватні армії за прикладом ПВК «вагнер» євгенія прігожина, – заявили в українській військовій розвідці.

Документ встановлює, що засновниками організації буде «Газпром нефта» з розміром долі у статутному капіталі «організації» 70% та «Приватна охоронна організація «Стаф-центр» з часткою 30%.

При створенні «організації» уряд рф посилається на закон «про безпеку обʼєктів паливно-енергетичного комплексу», де зазначено, що підприємствам галузі «може бути надано право на заснування приватної охоронної організації». Розмір частки такого підприємства у статутному капіталі новоствореної «організації» не може бути меншим за 50%.

6 лютого Верховна Рада визнала «ПВК Вагнера» та всі інші російські приватні військові компанії терористичними організаціями.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни