Російські війська відновили великий наступ на Луганщині – Новини України

Російські війська відновили великий наступ на Луганщині - Новини України

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Війська РФ відновили ініціативу в Україні та почали черговий великий наступ на Луганщині. Темп російських операцій вздовж лінії Сватове-Кремінна на заході Луганської області помітно зріс протягом останнього тижня, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

За даними аналітиків інституту, РФ незначно просувається вздовж кордону Харків-Луганська область, зокрема на північний захід від Сватового біля Куп’янська та на захід від Кремінної. Ці заяви російських джерел підтверджуються геолокаційними кадрами боїв. 

Експерти вважають, що РФ повністю залучило частини кількох звичайних дивізій до рішучих наступів уздовж лінії Сватове-Кремінна. Мова йде про підрозділи кількох полків 144 -ї  та 3 -ї  мотострілецької дивізії (20 -а  загальновійськова армія, Західний військовий округ) і полк 90 -ї  танкової дивізії (Центральний військовий округ), підтримані частинами 76 -го  Повітряно-десантна дивізія та поки невизначені підрозділи Південного військового округу. Всі вони ведуть наступ вздовж лінії Сватове-Кремінна та наступають проти української оборони. 

Спеціалісти наголосили, що  російський наступ, ймовірно, ще не досяг свого повного темпу. Вони додали, що успіх російського наступу «не є невід’ємним або зумовленим», адже   українські сили не дають ворогу отримати значні успіхи.. Експерти пояснили, що спроба РФ перехопити ініціативу може призвести до остаточної кульмінації вздовж Сватове-Кремінна лінії без досягнення цілей всієї Луганської та Донецької областей. 

– Ця кульмінація, ймовірно, дасть вікно можливостей для українських сил, щоб використати їх у власному контрнаступі, – наголосили в ISW.

Експерти додали, що офіційні особи РФ продовжують пропонувати заходи для підготовки військової промисловості Росії до тривалої війни в Україні, а також, ймовірно, встановлюють додаткові умови для ухилення від санкцій. Так, прем’єр-міністр РФ 8 лютого заявив, що уряд РФ субсидуватиме інвестиційні проекти з модернізації підприємств, які працюють в інтересах російського війська, і виділить значні кошти на виробництво нової військової техніки. За його словами,  російський уряд розширить пільги для російських підприємців, які підтримують російських військових, у тому числі подовжені терміни оплати орендованої федеральної власності. 

Також можливо, що Кремль має намір ці заходи посилити свої загальні зусилля з поступової підготовки російської військової промисловості до тривалої війни в Україні, уникаючи при цьому ширшої економічної мобілізації, яка призведе до подальших внутрішніх економічних зривів і відповідного невдоволення.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни