Російські окупанти та місцеві колаборанти заявили про евакуацію з Херсона через настання ЗСУ – Новини України

Російські окупанти та місцеві колаборанти заявили про евакуацію з Херсона через настання ЗСУ - Новини України

Фото: скріншот

Російські окупанти та місцеві колаборанти готуються до наступу ЗСУ на Херсон і спішно намагаються “евакуюватися” з міста. Так званий “голова Херсонської ВДА” колаборант Володимир Сальдо 18 жовтня заявив про переселення мешканців тимчасово окупованої території Херсонщини на лівий берег Дніпра. Його звернення опублікували пропагандистські ЗМІ, передає ” Суспільне “.

Він назвав це “добровільним переміщенням”. Його ніби проводитимуть організовано та безкоштовно. “Перемістити” окупаційна влада має намір мешканців з окупованих територій Бериславського, Херсонського районів та Снігурівки Миколаївської області. Також Сальдо заявив, що всі, хто захоче виїхати до Росії, матимуть таку можливість.

Про підготовку наступу українських військових на Херсон також заявив один із так званих ватажків окупаційної “адміністрації” Херсона гауляйтер Кирило Стремоусов. Він зазначив, що українські військові, яких “підштовхує Захід”, найближчим часом розпочнуть наступ на Херсон та допустив обстріл міста, а також правобережної частини Херсонської області. Стремоусов закликав місцевих жителів евакуюватися та пообіцяв, що Росія компенсує можливу втрату житла внаслідок обстрілу в інших регіонах.

Клаборант запевнив, що Херсон “здавати ніхто не збирається”. При цьому законна влада міста та регіону називає такі заяви “панічними” Так, перший заступник голови облради Юрій Соболевський сказав, що колаборанти чудово розуміють, що їхній час минає, а російська армія втрачає позиції.

Начальник Бериславської районної військової адміністрації Володимир Литвинов також підтвердив, що російські окупанти панікують. Наразі, за його словами, росіяни спішно вивозять із регіону тих, хто з ними співпрацював.

– До Берислава нашим залишилося близько 30 км. Зараз у Бериславі дуже велике скупчення російських військових та техніки. І ми розуміємо, що Берислав вони триматимуть усі зусилля. Якщо вони втратять Берислав, то з’явиться доступ до Херсона та лівого берега, – сказав Литвинов.

На правому березі Дніпра російські війська навряд чи втримаються, каже депутат облради Сергій Хлань. За його словами, у такий спосіб вони готують свій відступ.

– Вони вже пограбували підприємства, які можна пограбувати, вивозили в останній тиждень обладнання із приватних підприємств, розграбуючи їх. Вони готують фактично свою втечу на лівий берег Дніпра і тим самим хочуть забрати колаборантів, які працювали на референдумах. Це планова евакуація для колаборантів, – прокоментував Хлань ” Супільному “.

Голова об’єднаного територіального пресцентру Сил оборони Наталія Гуменюк вважає, що наразі окупаційна влада зайнята тим, щоб створити хоч якусь відповідну картинку для пропагандистського телебачення, яка могла б пояснити те, що відбувається в Херсонській області, і майбутній відступ росіян.

Раніше командувач російських окупаційних військ в Україні Сергій Суровікін заявив, що не виключає прийняття “непростих рішень” щодо майбутнього приходу в окупований Херсон ЗСУ. Західні військові чиновники вважають, що українська армія може звільнити Херсон від російських загарбників вже в другій декаді жовтня.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни