Росіяни викрали з херсонського музею 80% цінних картин – Новини України

Росіяни викрали з херсонського музею 80% цінних картин - Новини України

Фото: babel.ua

З музею імені Олексія Шовкуненка у Херсоні російські військові вивезли картини західних, українських та російських художників, що датуються XVIII-XIX століттями. Викрадене окупанти відправили на територію тимчасово окупованого Криму. Про це повідомила директор музею Аліна Доценко в інтерв’ю “Бабелю”.

Як зазначено у повідомленні, росіяни залишили в музеї лише картини сучасних авторів та великий портрет Леніна, який через габарити їм не вдалося пронести коридором. Зберігач фондів музею Ганна Скрипка розповіла, що музей грабували з 31 жовтня до 4 листопада. Близько 70 осіб, серед яких були вантажники та працівники російської ФСБ, вантажили картини у фури. Після наповнення машини виїжджали з Херсона до тимчасово окупованого Криму.

Також у музеї стверджують, що росіянам могли сприяти близько 10 співробітників установи. Йдеться про працівників, які мешкають у музеї під час пограбування. За словами Скрипки, ці співробітники нібито пояснювали зловмисникам, як запаковувати твори мистецтва, та відбирали картини.

За даними видання, вивезену з Херсонського музею колекцію російські військові доставили до Сімферопольського краєзнавчого музею. Один із місцевих мешканців зробив знімки, як окупанти розвантажують фури з картинами, та передав їх українським журналістам. Співробітники музею підтвердили, що картини на світлинах є експонатами їхньої установи.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни