Фото: Сергій Болвінов/Фейсбук Слідчі виявили, що телефонні дзвінки на вказаний номер приймала жінка з російським акцентом
Фейк базувався на історії про жінку із села Глибоке, котра нібито залишилася вдома через хвору матір, де її “зґвалтували” іноземні військові.
Поліція Харківської області викрила фейк, створений російськими спецслужбами для дискредитації українських військових. Росіяни використали ім’я реальної мешканки Харківського району для фабрикації заяви про зґвалтування її “французьким найманцем”. Правоохоронець, який викрив підробку, отримує погрози. Про це повідомив керівник слідчого відділу поліції Харківщини Сергій Болвінов.
Фейк базувався на історії про жінку із села Глибоке, котра нібито залишилася вдома через хвору матір, де її “зґвалтували” іноземні військові. Заявниця залишила контактний номер і докладно описала вигаданий злочин.
Під час перевірки слідчі виявили, що телефонні дзвінки на вказаний номер приймала жінка з російським акцентом, що відмовлялася спілкуватися у відеоформаті.
Поліція встановила, що справжня мешканка Глибокого спільно з дітьми виїхала до Польщі ще на початку 2022 року. Вона підтвердила свою особу та заперечила, що була жертвою злочину. Інформація про її “хвору матір” також виявилася вигаданою.
Російські спецслужби навіть підготували постановочне відео, в якому актори “відтворювали допит”. У тексті “заяви” було зроблено кілька помилок, зокрема в українських написаннях прізвищ.
Після викриття фейку представники російських спецслужб почали тиснути на харківського слідчого. Він та його родина отримали повідомлення з погрозами у месенджерах, де його закликали до співпраці та “дружби”.
Інформацію про завідомо неправдиве повідомлення про злочин внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Поліція розслідує цю справу, аби встановити причетних.
“Це вперше росіяни сфабрикували заяву, яка офіційно надійшла до поліції України. Джерело брехливої інформації очевидно перебуває в РФ”, – зазначив Болвінов.
Раніше повідомляли, що російська пропаганда активізувала свої зусилля зі зриву мобілізації в Україні. У мережі масово поширюються маніпуляції навколо перевірок, які здійснювалися працівниками ТЦК.
У соцмережах активно поширюються згенеровані штучним інтелектом фото начебто бійців ЗСУ, які просять привітати їх. Центр протидії дезінформації розповів, у чому небезпека цієї схеми.