Росіяни обмежили доступ МАГАТЕ до об’єктів Запорізької АЕС – Новини України

Росіяни обмежили доступ МАГАТЕ до об'єктів Запорізької АЕС - Новини України

Фото: t.me/energoatom_ua

Російські військові обмежують доступ представників МАГАТЕ до пошкоджених об’єктів Запорізької атомної електростанції після обстрілу. У такий спосіб загарбники намагаються приховати свідчення своїх злочинів. Про це повідомляє Reuters.

Наразі, за даними МАГАТЕ, рівень радіації на станції залишається нормальним, а повідомлень про жертви не надходило. Однак, як зазначив голова агентства Рафаель Гроссі, обстріл було здійснено в небезпечній близькості від об’єктів ядерної безпеки.

– Україна ледве уникла катастрофи під час бойових дій на вихідних, що сколихнули найбільшу в Європі атомну електростанцію шквалом снарядів, деякі з яких упали біля реакторів і пошкодили будівлю сховища радіоактивних відходів, – повідомили у МАГАТЕ.

Напередодні Гроссі казав, що група експертів планує провести оцінку ушкоджень сьогодні, 21 листопада. Однак після цього російський “Росенергоатом” заявив, що будуть встановлені обмеження щодо того, що група може інспектувати.

ЗАЕС окуповано з березня. Попри це українські атомники продовжують працювати в умовах окупації. Персонал залишається вірним Україні, незважаючи на тортури та шантаж росіян.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни