Росіяни не змогли вивести з обігу гривню у Мелітополі, її курс зріс – Новини України

Росіяни не змогли вивести з обігу гривню у Мелітополі, її курс зріс - Новини України

Фото: t.me/UkraineMediaCenterKyiv

У тимчасово окупованому Мелітополі російські загарбники не змогли вивести з обігу українську гривню, як вони планували. Водночас вартість гривні до російського рубля лише зростає. Про це розповів на брифінгу у медіацентрі “Україна – Укрінформ” міський голова Мелітополя Іван Федоров.

– Ворог декларував, що з 1 січня повністю обмежить обіг нашої валюти і залишиться лише рубль. Такого не сталося, сьогодні на ринках та у магазинах є масовий обіг гривні. Навпаки, курс нашої нацвалюти суттєво зріс, бо наші мешканці не хочуть сьогодні витрачати гривню. Тому що всі розуміють, що відбувається з рублем під час деокупації: вони просто перетворюються на фантики, які вже нікому і ніколи не будуть потрібні, – зазначив Федоров.

Як підкреслив мелітопольський мер, при цьому вартість продуктів харчування та предметів першої необхідності у тимчасово окупованому місті у 3-4 рази вища, ніж, наприклад, у Запоріжжі, Дніпрі чи Львові. Ситуація ускладнюється ще й тим, що багато людей не мають роботи, 80% місцевих підприємств не працюють.

З 1 січня 2023 року російські загарбники мали намір заборонити гривню на тимчасово окупованих територіях. У грудні росіяни змушували мешканців Мелітополя обмінювати гривню на рублі, при цьому їхній “банк” видавав людям фальшиві гроші або купюри застарілого зразка.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни